+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

З якими кібернебезпеками можуть зіткнутися власники Mac-комп'ютерів?

Передусім експерти відзначають ризик зараження таких машин з метою перетворення їх на «зомбі» – учасників ботнету, який зловмисники створюють спеціально для організації атак або розповсюдження нелегального контенту. Найбільший Mac-ботнет був виявлений «Лабораторією Касперського» на початку минулого року, коли троянець Flashfake зумів перетворити на ботів понад 700 тисяч комп'ютерів під керуванням MacOSX по всьому світу. вразливості у популярному програмному забезпеченні, зокрема у Flash та Java. Саме через них зловмисники проникають у Mac-комп'ютер та встановлюють на ньому будь-яке шкідливе програмне забезпечення. Так, наприклад, і був створений сумнозвісний ботнет Flashfake.

Комп'ютери на Mac знаходяться в зоні ризику ще й тому, що вони дуже популярні серед політичних діячів, великих бізнесменів і керівників компаній. А саме ця категорія користувачів представляє для кіберзлочинців особливий інтерес. На їх комп'ютерах зберігаються важливі конфіденційні дані, за якими полюють конкуренти чи інші зловмисники. Здавалося б, чого тут побоюватися пересічному користувачеві? А ризик знову є. Прагнучи отримати інформацію з певних Mac-комп'ютерів, кіберзлочинці можуть організувати цільові атаки із застосуванням шкідливих програм, створених спеціально для MacOSX – і тоді під загрозою виявляться навіть пересічні домашні користувачі. всіх операційних систем. До таких категорій відносяться фішинг та шахрайство. Наприклад, створивши підроблену копію сторінки популярної соціальної мережі або сервісу інтернет-банкінгу та заманивши на неї користувача, зловмисники можуть викрасти важливу персональну інформацію, не застосовуючи жодного шкідливого програмного забезпечення, а лише використовуючи різні методи соціальної інженерії. До таких погроз також відноситься контент дорослого змісту, який зовсім не призначений для маленьких користувачів. Діти часто грають на Mac-комп'ютерах, цікавляться сайтами категорії 18+, спілкуються в соціальних мережах або намагаються сплатити щось в Інтернеті без відома батьків їхньою ж банківською карткою. Всі ці дії можуть не тільки несприятливо позначитися на психіці дитини, але й завдати реальної шкоди безпеці комп'ютера та гаманця дорослих. Крім того, Mac-комп'ютери можуть служити «переносниками» інфекцій на ПК. Маючи серед встановлених програм зловред, створений, наприклад, для Windows, "яблучний" комп'ютер може передати його своєму "віконному" побратиму через єдину мережу. Отже, під загрозою опиняються всі домашні пристрої чи навіть цілі корпоративні мережі.

«Забезпечити безпеку Mac-комп'ютера зовсім нескладно. Виконання простих і, на перший погляд, очевидних рекомендацій допоможе суттєво знизити ризик зараження та втрати важливих даних. В якості базових дій щодо захисту комп'ютерів Mac ми рекомендуємо відключити браузерні плагіни Flash і Java, якщо ви ними не користуєтеся, а також переважно користуватися браузерами, які відомі швидким виправленням знайдених уразливостей, наприклад Google Chrome. У багатьох випадках достатньо вчасно оновлювати встановлене ПЗ та модулі операційної системи для того, щоб уникнути зараження. Однак найвищий ступінь безпеки Mac-комп'ютера забезпечує, звичайно ж, наявність спеціалізованого захисного рішення, яке відображатиме всі кіберзагрози в режимі реального часу. Саме таке рішення готується представити «Лабораторії Касперського» користувачам саме Найближчим часом".

З інфографікою по загрозах для платформи Mac можна ознайомитися за посиланням http:// blog.kaspersky.ru/threats-mac-iq/

< /div>

Інші новини