+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Regulus Cyber: електромобілі Tesla Model S та Model 3 уразливі до GPS-спуфінгу

Regulus Cyber: електромобілі Tesla Model S та Model 3 уразливі до GPS-спуфінгу

Фахівці компанії Regulus Cyber ​​з'ясували, що електромобілі Tesla Model S та Model 3 уразливі до GPS-спуфінгу. У ході тест-драйву функції Navigate on Autopilot дослідникам вдалося за допомогою кібератаки змусити транспортний засіб зменшити швидкість та звернути з дороги.

Уразливість у навігаційній системі Tesla була виявлена ​​під час дослідження загроз, які легкодоступні спуфінгові технології представляють для GPS-приймачів. Фахівці виявили, що GPS-приймачі в електромобілях Tesla уразливі до віддалених, бездротових спуфінгових атак, що здійснюються через уразливості в критичній телематиці, датчиках та функціях навігації.

Нова функція Navigate on Autopilot забезпечує автоматичну зміну смуги руху без підтвердження водія. У ході тестування дослідники завели електромобіль як завжди, включили автопілот і почали рухатися з однією швидкістю, дотримуючись центру дороги. За три милі до пункту призначення було проведено спуфінг-атаку. Електромобіль вирішив, ніби до фінішу залишилося всього 152 м, уповільнив швидкість, увімкнув правий поворотник і круто повернув зі шляху. Водій одразу ж переключив машину на ручне керування, але все одно не зміг утримати її від різкого повороту.

Ускладнює проблему зв'язок навігаційної системи з системою пневматичної підтримки. Внаслідок атаки несподівано змінилася висота електромобіля, оскільки система пневмопідтримки вирішила, ніби він рухається місцевістю з різним ландшафтом. Машина опускалася нижче для покращення аеродинаміки, коли «думала», ніби рухається рівною трасою, і піднімала ходову частину, коли проїжджала по пересіченій місцевості, щоб уникнути можливих перешкод.

Інші новини

Найкраща ціна