+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Red Hat представила Kubernetes-орієнтований Java-стек Quarkus 1.0 для контейнерних та хмарних середовищ розгортань

Red Hat представила Kubernetes-орієнтований Java-стік Quarkus 1.0 для контейнерних та хмарних середовищ розгортань

Red Hat та спільнота проекту Quarkus анонсували Quarkus 1.0 – Kubernetes-орієнтований Java-стек, зібраний з кращих бібліотек та стандартів Java та заточений для контейнерних та хмарних середовищ розгортань. Мета цього проекту –актуалізувати Java у світлі перспектив розробки хмарних додатків і перетворити її на провідну платформу для хмарних середовищ, а також середовищ serverless та Kubernetes. Ми впевнені, що в рамках проекту Quarkus нам вдасться збільшити масштабованість Java до необхідного рівня відповідно до сучасних вимог до розробки додатків та прискорити розвиток та вдосконалення цієї технології.

Quarkus 1.0, випуск якого запланований на кінець листопада, стане кульмінацією спільних зусиль Red Hat та спільноти Quarkus щодо реалізації нових функцій, виправлення помилок та оптимізації продуктивності, які здійснювалися з моменту першого релізу проекту у березні 2019 року.

Проект Quarkus був розроблений як відповідь на виклики, що відбулися через фундаментальні зміни в галузі розробки додатків, і покликаний усунути певні недоліки Java при роботі з хмарно-орієнтованими архітектурами, такі як контейнери, мікросервіси та serverless-обчислення. Завдяки Quarkus Java-розробники можуть створювати додатки, які швидше запускаються та споживають менше пам'яті в порівнянні з традиційними мікросервісними Java-платформами. Quarkus має гнучкі та прості у використанні API, що дозволяють розробникам створювати власні хмарні програми, а також включає провідні фреймворки, добре знайомі більшості розробників.

Quarkus штатно підтримує роботу з популярними стандартами, платформами та бібліотеками Java, такими як Eclipse MicroProfile, Apache Kafka, RESTEasy (JAX-RS), Hibernate ORM (JPA), CDI, Spring, Infinispan, Camel та багатьма іншими. При цьому розробники можуть самостійно вибрати Java-фреймворк для своєї програми Quarkus, що працює на віртуальній машині JVM.

До складу Quarkus входить модуль MicroProfile OpenTracing для відстеження трафіку між сервісами, модуль MicroProfile Metrics для інтеграції метрик JVM і Quarkus runtime, а також метрик додатків користувача у складі платформ моніторингу на кшталт Prometheus.

Quarkus пропонує більше 80 розширень для різних Java-фреймворків, що підтримують компіляцію додатків у двійковий код, що дозволяє без зайвих зусиль охопити як поточні, так і майбутні сценарії використання.

Режим програмування на льоту (live coding), коли зміни у коді автоматично застосовуються у складі запущеного докладання, значно спрощує ітеративну розробку та підвищує продуктивність праці. Quarkus також об'єднує моделі реактивного та імперативного програмування, дозволяючи розробникам вибирати ту з них, яка краще підходить для кожного конкретного випадку, та легше інтегрувати свій код з іншими компонентами в рамках реактивної системи, такими як реактивні потоки у Vert.x та Kafka, API- інтерфейси реактивної БД і т.д.

Що нового у версії 1.0

У порівнянні з попередніми версіями Quarkus 1.0 пропонує такі можливості. Реактивне ядро ​​на основі Vert.x для повноцінної реалізації моделі реактивного програмування Quarkus. Новий неблокуючий рівень безпеки для реактивної аутентифікації та авторизації, а також для реактивних операцій безпеки при інтеграції з Vert.x.

Покращена сумісність із Spring API, включаючи Spring Web, Spring Data JPA та Spring DI. Підтримка Java 8, 11 та 13 при використанні Quarkus на JVM. У майбутніх версіях планується реалізувати нативну компіляцію Java 11.

Щодо майбутнього цього проекту: спільнота розробки зараз активно займається створенням нових розширень для Quarkus, наприклад, для розширення сумісності із Spring API, підвищення рівня спостережливості та підтримки тривалих транзакцій. Слідкувати за розвитком проекту та стати його учасником можна на сайті Quarkus.io.

Інші новини

Найкраща ціна