+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новини

Prompts відіграють ключову роль: 25 порад, які допоможуть розкрити потенціал генеративного ІІ

Prompts відіграють ключову роль: 25 порад, які допоможуть розкрити потенціал генеративного ІІ

За останні кілька років генеративний штучний інтелект пережив експоненційне зростання. Мовні моделі, такі як GPT-3.5-Turbo та GPT-4 у службі Azure OpenAI, можуть автоматизувати створення контенту та спілкування, спрощуючи та підвищуючи ефективність спілкування з клієнтами та кінцевими користувачами.

Підказка у контексті ІІ, особливо у великих мовних моделях, відноситься до введення або інструкцій, даним користувачами для отримання певного типу відповіді. Щоб отримати максимальну віддачу від великих мовних моделей, таких як GPT-4, дуже важливо створювати підказки, які дають ефективні результати. Завдання полягає у виборі найкращого поєднання слів, виразів, символів та структур, щоб направити модель на створення точного та релевантного контенту.

Як і при спілкуванні в реальному житті, те, як ви просите про те, чого хочете, може обмежити або розширити тип інформації, яку ви отримуєте.

Підказки допомагають визначити наміри та очікування користувача від ІІ, тому більш точні підказки призводять до більш точних та релевантних результатів. Вони дозволяють користувачам отримувати різні відповіді: від відповідей на запитання, створення історій у дусі вашого улюбленого автора, створення віршів і навіть виконання завдань, пов'язаних з кодом.

Подібні підказки можуть призвести до різних відповідей залежно від базової моделі, її навчальних даних або навіть невеликих відмінностей у формулюванні вашого запиту.

Нижче ви знайдете підказки, які допоможуть вам створити той тип контенту, який вам потрібен, чи то на роботі, чи в грі.

Двадцять п'ять підказок для створення найкращого контенту на сьогоднішній день

 1. Знайте, що ви хочете.
  Чітко опишіть проблему чи потребу, яку ви намагаєтесь вирішити. Наприклад: "Мені потрібні свіжі ідеї для маркетингової кампанії, орієнтованої на наш останній додаток".
 2. Почніть із простого питання.
  Почніть із простого питання, щоб перевірити розуміння моделі, а потім переходьте до більш складних запитів.
 3. Ставте відкриті питання.
  Генеративні моделі працюють найкраще, коли їх можна вільно переміщувати. Замість того, щоб запитувати: «Чи я повинен використовувати соціальні мережі для маркетингу?» Запитайте: «Які інноваційні способи привернути увагу на моїх платформах у соціальних мережах?» Ви навіть можете вказати конкретну платформу, яку ви плануєте використовувати (X, LinkedIn і т. д.).
 4. Ітеруйте та вдосконалюйте.
  Використовуйте зворотний зв'язок, який ви отримуєте з початкових підказок, а потім розвивайте його. Чи подобається ідея загальної стратегії контент-маркетингу? Далі запитайте: «Як я можу реалізувати стратегію контент-маркетингу для технологічного продукту, призначеного для відстеження того, наскільки щасливий мій вихованець, поки мене немає вдома?»
 5. Надайте контекст
  Чим більше контексту ви надасте, тим краще ІІ зможе адаптувати свою реакцію до вашої унікальної ситуації. Наприклад: «Я щойно випустив додаток для відстеження режиму сну та шукаю недорогі маркетингові стратегії, які підійдуть компаніям, які дбають про благополуччя своїх співробітників».
 6. Позначте свої межі.
  Заздалегідь згадайте будь-які обмеження (наприклад, бюджет, терміни, ресурси). "Які маркетингові стратегії для нового продукту, які можна реалізувати в рамках бюджету в 5000 доларів США і протягом двох тижнів?"
 7. Стати великим (потім маленьким).
  Розбийте великі питання на дрібніші, щоб отримати більш дієві ідеї. Замість того, щоб запитувати: "Як я можу покращити свій бізнес?" запитайте: "Як я можу збільшити онлайн-продажу?" Потім було питання: «Які платформи соціальних мереж найкраще підходять для реклами брязкальця?»
 8. Протилежності притягуються: поєднуйте творчі та аналітичні запити.
  ІІ може вирішувати як творчі мозкові штурми, і аналітичні завдання. Але поділяй і володарюй для досягнення найкращих результатів. Проведіть мозковий штурм маркетингових стратегій, а потім запитайте: «Які плюси та мінуси маркетингу впливу?»
 9. Сильні, слабкі сторони, можливості, загрози (SWOT)
  SWOT-аналіз може допомогти спрямувати ваш бізнес на правильний шлях. Попросіть ІІ провести SWOT-аналіз, використовуючи особливості вашого бізнесу, щоб визначити практичні дії, які ви можете розпочати якнайшвидше.
 10. Попросіть приклади.
  Зрозуміти концепцію легше, якщо під рукою є приклад. Попросіть приклад, а потім використовуйте його як потенційну модель. Ви дізнаєтеся, що працює – а що ні – у вашому конкретному випадку. Наприклад: «Чи можете ви надати приклад успішної маркетингової кампанії впливу?»
 11. Вкажіть формат.
  Бажаєте відповіді у вигляді маркованого списку, абзацу чи списку? Згадайте про це, і ваші бажання набудуть буквальної форми.
 12. Визначте технічні терміни.
  Якщо є термін або абревіатура, специфічні для вашої галузі, скористайтеся підказкою, щоб визначити їх, або переконайтеся, що модель розуміє контекст, у якому вона використовується.
 13. Перефразуйте для точності.
  Якщо початкова відповідь не влаштовує вас, перефразуйте своє запитання. Ви не тільки отримаєте творчі комунікативні можливості, але також знайдете, що відповіді на ваші запитання можуть підказати нові напрямки вашого мислення.
 14. Поглиблений чи короткий опис
  Бажаєте короткий виклад в одному абзаці чи наукове поглиблене занурення на цілі сторінки? Згадайте свої переваги у підказці.
 15. Використовуйте негативні вказівки для позитивного ефекту.
  Якщо ви знаєте, чого  не  бажаєте, вкажіть це. Наприклад, «Надайте маркетингові стратегії  , що виключають  онлайн-рекламу».
 16. Декілька відповідей
  Попросіть кілька відповідей або точок зору на одне питання, щоб отримати більш повне та детальне розуміння вашої теми.
 17. Джерела запитів
  Хоча більшість моделей не переглядають Інтернет у режимі реального часу, прохання ґрунтувати свою відповідь на відомих джерелах, аж до останніх навчальних даних, може забезпечити більший рівень довіри.
 18. Обмежте упередженість.
  Попросіть модель дати об'єктивну відповідь або розглянути кілька точок зору.
 19. Контекст має вирішальне значення.
  Запитайте відповідні вимоги для конкретних галузей. «Які поточні тенденції у галузі генеративного штучного інтелекту?» «Які вимоги до відповідності мені слід враховувати стосовно тем, пов'язаних із охороною здоров'я?
 20. Сила у цифрах.
  Якщо можливо, дайте кількісну оцінку: чи потрібні цифри чи відсотки? Метрики, відстані чи швидкість? Включіть цей запит до свого запрошення.
 21. Уникайте навідних питань.
  Переконайтеся, що ваше питання не підштовхує модель до конкретної відповіді, якщо це не є вашим наміром.
 22. Пом'якшіть (або посиліть).
  Якщо вам потрібен веселий, нестандартний контент, а не академічніший тон, згадайте про це. Наприклад: «Придумайте кумедний креативний слоган для кампанії з зеленої енергетики».
 23. Надайте практичні наслідки.
  Поясніть, чому вам потрібна відповідь або як вона використовуватиметься для більшого контексту. Наступного місяця ми запускаємо нову програму для тестування файлів cookie. Як нам слід його позиціонувати в порівнянні з конкурентом x?»
 24. Безпека та точність.
  Порівнюйте важливу інформацію, що надається моделлю, з надійними зовнішніми джерелами, особливо якщо рішення, що базуються на відповіді моделі, мають значні наслідки для бізнесу.
 25. Уточнюйте з часом.
  Якщо ви регулярно використовуєте модель, запишіть, які типи підказок дають найкращі результати, та уточніть їх.

Думайте про підказки генеративного ІІ як багатофункціональний інструмент, створений для цифрової епохи, здатний як покращувати бізнес-стратегії, так і збагачувати наше домашнє життя. Відвідайте AI learning and community hub, щоб отримати додаткові поради.

Завдяки інструментам відповідального ІІ в Azure Microsoft дає організаціям можливість безпечно та відповідально створювати програми ІІ наступного покоління. Microsoft оголосила про широку доступність Azure AI Content Safety, сучасної системи штучного інтелекту, яка допомагає організаціям забезпечувати безпеку контенту, створеного штучним інтелектом, і створювати найкращі онлайн-досвіди для всіх. Клієнти – від стартапу до підприємства – застосовують можливості Azure AI Content Safety у соціальних мережах, освіті та сценаріях взаємодії зі співробітниками, щоб допомогти створити системи штучного інтелекту, які реалізують принципи справедливості, конфіденційності, безпеки та інших відповідальних принципів штучного інтелекту.

Інші новини