+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Project Silica - Microsoft анонсувала альтернативу жорстким дискам

Project Silica - Microsoft анонсувала альтернативу жорстким дискам

Microsoft анонсувала незвичайну альтернативу жорстким дискам — замість традиційних магнітних доріжок та мікросхем компанія запропонувала використати скляні пластини та лазер. Записана в такий спосіб інформація потенційно здатна зберігатися століттями. Принцип роботи технології розробники продемонстрували у форматі відео.

Нова розробка софтверного гіганта під назвою Project Silica передбачає багатошаровий запис даних за допомогою лазера на надміцне кварцове скло за допомогою тривимірних «деформацій» у його структурі. Процес віддалено нагадує спосіб запису на старі вінілові платівки, але технічно набагато складніше.

Роль магнітної головки для читання інформації з такої «дискети» виконують алгоритми машинного навчання, що декодують імпульси світла пропущеного через скло. Носій завтовшки 2 мм може містити понад 100 шарів даних. Таке скло надзвичайно надійне і може витримувати температури вище 500 градусів, варитися в окропі, перебувати в мікрохвильовій печі або навіть дряпатися металевою щіткою без втрати даних.

Під час демонстрації роботи технології співробітники Microsoft записали на носій розміром 75 х 75 х 2 мм фільм «Супермен» 1978 року. Компанія Warner Brothers, яка взяла участь в експерименті як постачальник контенту, вже назвала розробку перспективною — зараз студія зберігає ключові копії фільмів в «аналоговому» вигляді за допомогою складного та дорогого процесу, що не гарантує збереження контенту. Технологія Microsoft може здешевити технологію збереження даних, причому зберігатися вони будуть тисячі років.

Дата серійного випуску накопичувачів нового типу не оголошено — розробники ще мають доопрацювати швидкість читання контенту зі скляних носіїв і збільшити щільність запису.

Інші новини