+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Програми для iPhone використовують Bluetooth без згоди користувача

Програми для iPhone використовують Bluetooth без згоди користувача

З виходом нової версії ОС для iPhone багато користувачів з подивом дізналися, наскільки багато додатків у їхніх смартфонах використовують Bluetooth без їхнього відома. Наприклад, Snapchat, ESPN і Dunkin 'Donuts (додаток популярної в США мережі фастфуду), кожне переслідує свої цілі та думка користувача за умовчанням ігнорує. Нова ж версія iOS дозволяє заборонити їм це робити.

У компанії Apple нововведення пояснюють турботою про безпеку користувачів. Простір у великих містах буквально переповнений сигналами Bluetooth-пристроїв, скрізь є радіомаячки, при отриманні сигналу від яких модуль у смартфоні обчислює та передає свої координати. Цей процес раніше відбувався поза контролем засобів безпеки iOS, що дозволяло відстежувати сигнал і визначати місцезнаходження пристрої.

Тепер у iOS 13 є пряма функція контролю доступу програми до модуля Bluetooth. А розробники, якщо хочуть зберегти репутацію, повинні чітко пояснити, для яких цілей потрібно включати даний модуль. Їм доведеться бути дуже переконливими, інакше користувач може замислитись: а навіщо мені програмний продукт, якому незрозуміло навіщо потрібен доступ до бездротової мережі?

Інші новини