+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Уряд Китаю заборонив використовувати в державних та громадських установах апаратне та програмне забезпечення американського виробництва

Уряд Китаю заборонив використовувати в державних та громадських установах апаратне та програмне забезпечення американського виробництва

Уряд Китаю заборонив використовувати в державних та громадських установах апаратне та програмне забезпечення іноземного виробництва. Відповідно до постанови уряду, прийнятої раніше цього року, вищезазначені організації мають замінити іноземні комп'ютери та ПЗ вітчизняними аналогами протягом трьох років, повідомляє Financial Times.

За підрахунками аналітиків компанії China Securities, у рамках виконання урядового указу доведеться замінити близько 20-30 млн одиниць комп'ютерної техніки, і початок масової заміни припаде на січень наступного року. Заміна буде проводитися за схемою «3-5-2»: у 2020 році буде замінено 30% обладнання, у 2021 – ще 50%, а у 2022 – 20%, що залишилися.

Очевидно, цей крок є відповіддю на санкції, введені урядом США щодо великого китайського виробника телеком-обладнання Huawei. Відмова від використання іноземних комп'ютерів та програм у Китаї може негативно позначитися на таких американських компаніях, як HP, Dell та Microsoft. За даними аналітиків з Jefferies, прибуток американських компаній від китайського ринку становить близько $150 млрд, щоправда, більша частина цих грошей припадає на приватний сектор.

Щодо Microsoft та її операційної системи Windows 10 разом з офісним ПЗ Office, то тут у Китаю поки немає певної альтернативи. Однак як заміну КНР може використовувати Deepin – дистрибутив Linux, розробка якого спочатку (з 2004 р.) велася китайськими фахівцями.

Deepin Linux все ще існує і продовжує розвиватися. Компанія Huawei, протягом певного часу позбавлена можливості постачати оновлення Windows власникам своїх ноутбуків через санкції Microsoft, восени 2019 р. випустила ноутбуки лінійки MateBook саме на базі Deepin Linux. На момент публікації матеріалу мобільні ПК були доступні у вільному продажу на території Китаю.

Заборона є частиною більшої кампанії, що проводиться китайським урядом для посилення залежності Китаю від вітчизняних технологій, і ще більше погіршить економічні відносини між США та КНР.

 

Інші новини