+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Positive Technologies проаналізувала кіберзагрози III кварталу 2017 року: криптовалютні гаманці та ICO у зоні підвищеного ризику

На думку експертів Positive Technologies , пильної уваги заслуговує на серйозне зростання інтересу хакерів до криптовалютних гаманців та ICO, через яке рядові користувачі та великі корпорації однаково ризикують розпрощатися з мільйонами доларів за лічені хвилини.

Під час атак на сайт, де проводять ICO, хакери підміняють адресу криптогаманця, після чого інвестори самостійно переказують гроші на рахунок шахраїв. Крім того, набув поширення непомітний для стороннього спостерігача вид заробітку: зловмисники завантажують на машини жертв ВПО, створюючи ботнети, які видобувають для хакерів криптовалюту. Зрештою, одна з «найдорожчих» кібератак 2017 року — також пов'язана з криптовалютами: через вразливість у клієнті мережі Ethereum зловмисники викрали близько 30 млн. доларів.

Зростає кількість кіберинцидентів у держсекторі: частка атак, спрямованих на державні організації, у III кварталі 2017 року становила 13% і вперше за останні два роки перевищила частку атак на фінансові компанії (7%).

Для кіберзлочинців не існує меж між країнами та континентами, тому все більше атак зачіпають одночасно дві, три, десять і більше країн.

У III кварталі суттєво зросла частка атак на приватних осіб (32% проти 24% у другому кварталі). Три чверті атак на освітні заклади припали на вересень, а от сфера розваг (ресторани, готелі, кінотеатри та ін.) більше цікавила зловмисників у літні місяці.

Доля атак з використанням шкідливого програмного забезпечення продовжила зростати і склала 39%. Серед них виділяються атаки на промисловість (зокрема, угруповання Dragonfly продовжує атакувати енергетичний сектор).

Набирає обертів та експлуатація вразливостей веб-ресурсів, зокрема, дефейс сайтів державних структур. У серпні від таких атак постраждали 27 веб-ресурсів держорганів Малайзії, портал уряду Пакистану та близько 40 сайтів Венесуели.

До одного з наймасштабніших витоків даних призвела липнева атака на американське бюро кредитних історій Equifax, в результаті якої зловмисники отримали особисту інформацію 145,5 млн громадян.

Продовжує вдосконалюватись ВПО, що атакує банкомати та POS-термінали. У липні стало відомо про атаки на поширені в США вендингові автомати Avanti Markets: зловмисники змогли отримати доступ до даних клієнтів у деяких із них.

Інші новини