+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Портали з пошуку роботи об'єдналися проти Google

Портали з пошуку роботи об'єдналися проти Google

Європейські портали з пошуку роботи об'єдналися проти Google

Уже досить давно розробники Google задумали використати штучний інтелект та машинне навчання, щоб підвищити ефективність пошуку роботи. У результаті інструмент, який створив пошуковий гігант, щоб втілити цю ідею в життя, поставив компанію під перехресний вогонь європейських порталів із пошуку роботи, які звинувачують Google у порушенні антимонопольного законодавства.

За даними агентства Reuters, коаліція сайтів з пошуку роботи надіслала листа європейським регуляторам, у якому стверджується, що агрегатор вакансій Google, який збирає та об'єднує вакансії з інших сайтів у єдиний список, завдає шкоди їхньому власному трафіку та бізнесу. Двадцять три європейські компанії, які підписали лист, хочуть, щоб комісар ЄС по антимонопольному законодавству Маргрет Вестагер (Margrethe Vestager) випустила указ про припинення роботи сервісу в ЄС, доки відбуватиметься розслідування.

У число компаній, що підписалися під листом, входять найбільш популярні портали з вакансіями у Великій Британії, а також німецькі Intermedia і Jobindex. Наступним кроком для них стане подання офіційної скарги до антимонопольного відомства. Розслідування з цього питання стане черговим серед антимонопольних розглядів, з якими Google зіткнувся в Європі.

Раніше цього року Google була оштрафована на 1,69 мільярда доларів за антимонопольні порушення, пов'язані з рекламним сервісом AdSense. Минулого року регулятори ЄС оштрафували Google на 5 мільярдів доларів за зловживання домінуючим становищем своєї мобільної операційної системи Android на користь власних програм. А у 2017 році ЄС наклав на Google штраф у розмірі 2,72 мільярда доларів за зловживання домінуючим становищем у пошуку для просування власного маркетплейсу — Google Покупки.

Наприкінці 2016 року Google оголосила про запуск API Cloud Jobs, щоб компаніям було зручніше використовувати інструменти пошуку роботи для своїх клієнтів.

«Щоб надати найбільш підходящі рекомендації для шукачів роботи, API Cloud Jobs використовує машинне навчання, щоб зрозуміти, як назви посад та навички пов'язані один з одним і які зміст, місцезнаходження та стаж роботи найближче відповідають побажанням здобувача», — Google написав у блозі на той час.

Ще через рік компанія представила сервіс Google for Jobs. У своєму блозі про прогресивні ініціативи Google в області ІІ генеральний директор Google Сундар Пічаї (Sundar Pichai) писав: «Завдяки нової ініціативи Google for Jobs ми сподіваємося пов'язати компанії з потенційними співробітниками та допомогти здобувачам знайти нові можливості для себе. В рамках цих зусиль у найближчі тижні ми запустимо нову функцію пошуку, яка допоможе людям шукати роботу за рівнем досвіду та заробітної плати, включаючи вакансії, які традиційно важче знаходити та класифікувати, наприклад, робочі місця у сфері послуг та роздрібної торгівлі. »

Google стверджує, що ці ініціативи залучають ще більше трафіку на веб-сайти з вакансіями та полегшують пошук роботи та відстеження вакансій претендентам. При цьому, щоб залишити відгук на роботу, що цікавить, людям, як і раніше, доводиться відвідувати сайти, де необхідні їм вакансії розміщені.

Але незадоволені власники сайтів з пошуку роботи стверджують, що якщо вони не використовують інструменти Google і не вкладають кошти у реструктуризацію своїх даних відповідно до вимог пошукової системи, вони караються нижчим рейтингом у пошуковій видачі. І вони бояться, що Google зрештою почне показувати свої власні оголошення про вакансії, що ще більше зашкодить їхньому бізнесу.

Інші новини

Найкраща ціна