+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Користувачі операційної системи Windows 10, що працює в S-режимі (S Mode), мають труднощі з переходом на повнофункціональну версію ОС Microsoft

Користувачі операційної системи Windows 10, що працює в S-режимі (S Mode), мають труднощі з переходом на повнофункціональну версію ОС Microsoft

Частина користувачів Windows 10 з активованим S-режимом не змогли скористатися стандартною процедурою оновлення операційної системи до повноцінної версії через помилку в магазині додатків Microsoft.

Користувачі операційної системи Windows 10, що працює в так званому S-режимі (S Mode), мають труднощі з переходом на повнофункціональну версію ОС Microsoft. Про це повідомив ресурс Softpedia з посиланням на відповідні скарги у Twitter, на Reddit та форумі підтримки Microsoft.

Деякі персональні комп'ютери постачаються з попередньо встановленої Windows 10, що знаходиться в режимі S. Це можуть бути звичайні настільні комп'ютери, але найчастіше – малопотужні ноутбуки-трансформери на кшталт Samsung Galaxy Book 2 та Microsoft Surface Go.

У S-режимі користувачеві дозволено встановлювати програми виключно з магазину програм Microsoft (Microsoft Store) з міркувань безпеки. Крім того, як браузер за замовчуванням можна використовувати тільки Microsoft Edge, а пошуковою системою за промовчанням є Microsoft Bing. Іншими пошуковими системами можна скористатися, зайшовши безпосередньо на їхні сторінки в інтернеті, але запити з адресного рядка обробляє лише Bing.

Зазвичай вимкнути S Mode не складає особливих труднощів - це можна зробити безкоштовно в кілька кліків у додатку Microsoft Store. Однак, як пише Softpedia, деякі користувачі скаржаться на відсутність цієї можливості.

Microsoft оперативно відреагувала на скарги користувачів, визнавши наявність проблеми та пообіцявши вирішити її, хоч і не позначила термінів випуску виправлень.

На момент виходу цього матеріалу помилка вже виправлена. Розробники випустили оновлену версію програми Microsoft Store (11906.1001.24.0) і рекомендують встановити її всім, хто має труднощі з виведенням Windows 10 з S Mode.

«Ми завершили розслідування та опублікували оновлену версію програми Microsoft Store, до якої включено виправлення цієї проблеми. Щоб інсталювати оновлення, відкрийте Microsoft Store, виберіть "Додатково" -> "Завантаження та оновлення" -> "Отримати оновлення"», – пояснює процедуру представник команди Microsoft Surface на форумі спільноти.

S-режим з'явився у Windows 10 (доступний у Windows 10 Home, Windows 10 Pro, у тому числі для освітніх установ) з виходом оновлення у квітні 2018 р. Він прийшов на заміну окремої версії Windows 10 S.

Windows 10 з індексом S – це особлива версія ОС, представлена на початку травня 2017 р. Система була розрахована насамперед на потреби освіти. Передбачалося, що вона становитиме конкуренцію Chrome OS компанії Google, яка встановлюється на хромбуки. Windows 10 S оптимізована для роботи на недорогих пристроях із невисокою продуктивністю.

Одна з головних особливостей Windows 10 S, яку успадкував S-режим, полягала в тому, що користувач не міг просто скачати в інтернеті потрібну йому програму і встановити його на свій пристрій. Всі програми доводилося завантажувати з магазину Microsoft Store, який компанія відкрила в 2012 р., одночасно із запуском Windows 8. Асортимент магазину великий, але в ньому не вистачало багатьох звичних програм.

Windows 10 S передбачала платний апгрейд до повноцінної Windows 10, що негативно зустріли користувачами, і 2018 р. Microsoft відмовилася від Windows 10 S як такої на користь S-режиму, відключення якого повністю безкоштовно. Варто зазначити, що після вимкнення режиму S повторно активувати його неможливо.

Інші новини