+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Засновник Wikipedia запустив соціальну мережу WT: Social – конкурента Facebook та Twitter. У соцмережі WT: Social немає реклами

Засновник Wikipedia запустив соціальну мережу WT: Social - конкурента Facebook та Twitter. У соцмережі WT: Social немає реклами

Стало відомо про запуск соціальної мережі WT: Social засновником Wikipedia Джиммі Вейлсом. Свій проект, який конкурує з Facebook і Twitter, він назвав «шаленим експериментом».

Сервіс, як і Wikipedia, існуватиме на пожертвування користувачів, завдяки чому в ньому не буде реклами. Вейлз упевнений у працездатності такої моделі, оскільки, на його думку, нове покоління споживачів готове платити за «цінний» контент в інтернеті. Саме тому так добре продаються підписки в Netflix, Spotify і The New York Times, зазначив він.

Ще одна подібність до Wikipedia полягає в тому, що люди самі можуть редагувати і навіть видаляти інших людей.

WT: Social заробила ще у жовтні 2019 року, а за місяць до соцмережі приєдналися майже 50 тис. користувачів. Над проектом працюють лише кілька людей, у тому числі розробники та адміністратори.

Основник Wikipedia підкреслив, що запустив соцмережу «з нуля» без залучення інвестицій. Він вибрав такий підхід для самостійного контролю за витратами.

Вейлз розраховує на зростання аудиторії нової соцмережі до 500 млн. користувачів. На його думку, настав час для нових починань, вільних від того, що він називає «безглуздям клікбейту».

Facebook, Twitter та Instagram піднімають вище у стрічках ті пости, які набирають більше коментарів чи лайків. WT: Social у пріоритет ставить нові посилання.

У соцмережі обговорюються різні теми: від політики та технологій до важкого металу та бджільництва. Пізніше у WT: Social планується додати кнопку, яка дозволить користувачам рекомендувати іншим якісний контент

Інші новини