+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Oracle випустила оновлення системи віртуалізації VirtualBox

Oracle випустила оновлення системи віртуалізації VirtualBox

Oracle випустила оновлення системи віртуалізації VirtualBox під номером 6.1. Нові збірки є для Linux, Solaris, MacOS та Windows.

Новинка може похвалитися покращенням інтеграції Oracle Cloud. Віртуальні машини можна експортувати у хмару, зокрема з паравіртуалізацією. Також під час експорту можна створити відразу кілька ВМ без повторного завантаження. Нарешті, офіційно можна імпортувати ВМ з Oracle Cloud.

У цій збірці з'явилися численні нововведення, що стосуються як розширення емуляції тих чи інших пристроїв, так і зручності роботи. Головним є поява повноцінної підтримки вкладеної апаратної віртуалізації, що дозволяє створювати кілька рівнів віртуальних машин. Первинна підтримка цієї функції для AMD з'явилася ще у збиранні 6.0, а тепер розробники усунули помилки та додали підтримку Intel-хостів. Тепер хост повинен бути побудований на процесорі з апаратними механізмами віртуалізації.

З'явилася можливість монтування та читання файлів з ФС NTFS, FAT та ext2/3/4 усередині дискового образу. При цьому хосту не потрібно підтримувати ФС. Також є підтримка virtio-scsi. VBoxVGA остаточно замінили на VBoxSVGA та VMSVGA. Останні отримали низку покращень, пов'язаних з 3D-графікою та OpenGL. Для Windows-гостей додалася підтримка DXVA.

Крім того, VirtualBox тепер може працювати на багатопроцесорних системах (до 1024 процесори). З'явився загальний буфер обміну для хостів на Linux у разі віртуалізації Windows (за замовчуванням ця функція вимкнена). З інших особливостей відзначимо підтримку ядра Linux 5.4 для хоста та гостей, а також видалення функція прокидання PCI-пристроїв у Linux через непридатність до використання. Також з'явилася можливість відфільтровувати USB-пристрої порту підключення.

Нарешті, додана робота з NVRAM, завантаження з APFS та оновлена ​​прошивка EFI з підтримкою нестандартних шляхів до пристроїв, створених у macOS. Це можуть бути накопичувачі з інтерфейсами SATA і NVMe. Загалом покращено роботу з macOS X. 

Торкнулися зміни та інтерфейс. З'явилася зручна екранна клавіатура, розширилися можливості вбудованого файлового менеджера, покращилось створення нових екземплярів ВМ. А у рядку стану з'явився індикатор завантаження CPU у віртуальній машині.

Інші новини

Найкраща ціна