+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Oracle збирається звільнити сотні співробітників та зосередитись на хмарному бізнесі

Oracle збирається звільнити сотні співробітників і зосередитися на хмарному бізнесі

Oracle, один із найбільших світових постачальників ПЗ, у травні 2019 р. збирається звільнити кілька сотень своїх співробітників відповідно до нових планів з реорганізації: керівництво корпорації вирішило зосередитися на хмарному бізнесі. Про це повідомило видання Bloomberg з посиланням на повідомлення, яке керуючі Oracle відправили до Департаменту розвитку зайнятості штату Каліфорнія.

Згідно з документом, всього під скорочення потраплять 352 працівники: 255 осіб зі штаб-квартири в Редвуд-Сіті та 97 з офісу в Санта-Кларі. Це, як зазначає Bloomberg, порівняно невелика кількість - всього, за даними видання, Oracle працює близько 137 тис. осіб. Як стверджує видання, серед людей, які можуть стати жертвами реструктуризації, є працівники команди Oracle Cloud Infrastructure (OCI), зайнятий розвитком однойменної IaaS-платформи.

IaaS (Infrastructer as a Service – «інфраструктура як сервіс») – модель обслуговування у хмарних обчисленнях, за якою споживачам за підпискою надаються фундаментальні ІТ-ресурси, такі як віртуальні сервери.

21 березня 2019 р. видання Business Insider повідомило про низку раптових звільнень у закордонних підрозділах Oracle по всьому світу. Точна кількість тих, хто залишився без роботи, невідома, оскільки корпорація формально не оголошувала про плани з реструктуризації чисельності персоналу, зазначає видання.

Представник Oracle у розмові з журналістами Business Insider пояснила кадрову реструктуризацію перерозподілом ресурсів зі старих підрозділів у хмарний бізнес, який стає все більш значущим для компанії.

Команда OCI працювала над створенням першої версії хмарної інфраструктури Oracle, яку між собою називають OCI Classic («класична»). У жовтні 2018 р. було анонсовано друге покоління хмари Oracle – Cloud Gen 2, багато розробників якої знаходяться Сіетлі.

Засновник і технічний директор Oracle, представляючи нову платформу, розповів про те, що вона розроблена «з нуля» для безпеки, продуктивності та низьких цін для клієнтів, тому бажання топ-менеджерів корпорації зосередитися на розвитку саме цього напряму не викликає подиву .

Також великі надії Oracle покладає на самоврядну базу даних Autonomous Database Cloud, яка була представлена у жовтні 2017 р.

За заявою софтверного гіганта, завдяки механізму машинного навчання Oracle Autonomous Database Cloud майже не потребує адміністрування та налаштування. Крім того, вона не допускає помилок людиною.

Autonomous Database автоматизує процеси керування ключами, застосування виправлень, налаштування та оновлення. Хмарний сервіс здатний виявляти загрози безпеці та застосовувати патчі прямо під час роботи, щоб запобігти кібератакам та крадіжці даних.

14 березня 2019 р. Oracle оголосила фінансові результати за III квартал 2019 фінансового року, після чого акцій корпорації «звалилися» на 5%.

Зі звітності виробника ПЗ випливає, що його сумарний виторг знизився на 1% порівняно з аналогічним періодом 2018 р., до $9,6 млрд.

Найбільший напрямок бізнесу Oracle (69% від сукупної виручки), що включає підтримку хмарних сервісів та ліцензій, продемонстрував квартальне зростання всього на 1%, до $6,66 млрд.

Напрям «Продажі хмарних та локальних ліцензій» завершило звітний період падінням на 4%.

The Wall Street Journal, коментуючи звітність Oracle в одній зі своїх статей, зазначив, що компанія «як і раніше відчуває труднощі при адаптації свого бізнесу до хмарної ери».

Інші новини