+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Oracle представила нові функції Oracle Database 19c

Oracle представила нові функції Oracle Database 19c

Oracle представила нові функції, включені до Oracle Database 19c. Нова версія Oracle Database 19c, представлена ​​на Oracle Live SQL на початку 2019 року, пропонує набір інновацій і є стабільною версією, розрахованою на тривале використання.

Функція Automatic Indexing створює індекси автоматично з використанням алгоритмів машинного навчання, причому, як показали тести, вона часто справляється з цим завданням краще, ніж людина.

«Вперше база даних може сама визначити оптимальний набір індексів, — зазначив головний менеджер Oracle з продуктів Oracle Database. — При їхньому створенні враховуються структура даних, самі дані та запити». Це означає, що базу даних можна створити і почати використовувати зовсім без будь-яких індексів або з дуже невеликим набором індексів База даних проаналізує ресурсомісткі запити, щоб зрозуміти, які індекси потенційно потрібні, перевірить корисність відібраних кандидатів, а потім сама збудує індекси, причому все це займе менше часу, ніж створення індексів вручну».

Ця функція буде працювати з базою даних, для якої індекси вже побудовані. У цьому випадку автоматичне індексування може допомогти в тонкому налаштуванні набору індексів БД. Після створення індексів база даних постійно перевіряє їх використання та видаляє непотрібні. Це важливо, тому що з часом індекси накопичуються — великі комерційні програми, що працюють з Oracle Database, можуть створювати за роки використання тисячі таких індексів.

«Часто вони створюються для звітів або пакетних завдань, яких вже більше немає потреби», - зазначив Домінік Джайлз. Це не так нешкідливо, оскільки індекси збільшують потребу бази даних у обчислювальних ресурсах та ресурсах зберігання.

Ця нова можливість Oracle Database 19c допомагає ефективно використовувати резервну базу даних, дзеркальну копію робочої бази даних, призначену для аварійного відновлення.

Щоб допомогти клієнтам ефективніше її використовувати, у Oracle Database 11g корпорація Oracle запропонувала опцію Oracle Active Data Guard, за допомогою якої можна відкривати резервну базу даних на читання, створювати на ній звіти та виконувати бекапи.

У Oracle Database 19c реалізовано важливу додаткову можливість Active Data Guard DML Redirect, яка дозволяє змінювати дані в резервній базі даних. Як пояснює Домінік Джайлз, одна з причин такого нововведення в тому, що «багато додатків під час створення звітів потрібно не тільки читати дані, а й робити деякі записи. у базі даних. За допомогою Active Data Guard DML Redirect операції запису негайно і прозоро перенаправляються в первинну базу даних і після занесення до неї реплікуються в резервну базу даних. З погляду користувача це виглядає так, ніби він оновлює дані у резервній базі даних».

Active Data Guard DML Redirect працює однаково добре при розміщенні резервної бази даних як у локальному середовищі, так і у хмарі, а також коли і основна, і резервна бази даних виконуються у хмарному середовищі. Це дозволяє клієнтам більш гнучко та креативно використовувати цей додатковий ресурс.

Клієнти Oracle постійно стикаються з проблемою зберігання зростаючих обсягів даних, причому для відповідності вимогам регуляторів дані часом повинні зберігатися роками і знаходитися завжди під рукою. Гібридні секційовані таблиці в Oracle Database 19c допоможуть впоратися цим завданням.

Гібридні секційовані таблиці (Hybrid Partitioned Tables) дозволяють поєднувати в рамках однієї таблиці як секції, що знаходяться всередині стандартного табличного простору, так і секції, які розміщуються на зовнішніх дешевих системах зберігання поза базою даних.

«Це означає, що всі можливості аналітики СУБД Oracle можна використовувати навіть тоді, коли дані розміщені на зовнішній недорогій системі зберігання. Ці системи зберігання даних можуть розташовуватися як у локальному ЦОД клієнта, і у хмарі. Привабливість такої моделі в тому, що деякі секції таблиці, розміщеної в БД вашого ЦОД, можуть лежати в хмарі.

Дані поза базою даних Oracle доступні тільки для читання і не потребують регулярного бекапу, але до них можна звертатися з Oracle Database.

Підтримка JSON з'явилася ще в Oracle Database 12c, де було реалізовано нативне сховище документів JSON та SQL-доступ. Вона отримала подальший розвиток у версії 18c із впровадженням високопродуктивної аналітики для документів JSON. У Oracle Database 19c корпорація Oracle покращила підтримку JSON. Для традиційних розробників стало ще простіше.

У Oracle Database 19c з'явилася підтримка інтерфейсів прикладного програмування Simple Oracle Document Access (SODA) для Java, Python, C та Node.js.

«Ви можете працювати з широким спектром легких API-інтерфейсів NoSQL, які отримують рядки з документів JSON у базі даних».

Загальна продуктивність вітрини даних або сховища даних може різко впасти при частому виконанні запитів з дуже високими вимогами до ресурсів ЦПУ та введення-виведення. СУБД Oracle Database 19c «може автоматично поміщати ці запити до карантину (Query Quarantine) і блокувати їх виконання, якщо рівень споживання ресурсів перевищує задані їм порогові значення».

Нові механізми та можливості важливі, але також важлива стабільність додатків та локальних інсталяцій баз даних — і Oracle Database 19c її забезпечує.

«Стабільність є основною метою Oracle Database 19c — це реліз із довгостроковою підтримкою, — сказав Домінік Джайлз. — Цикли оновлення локальних СУБД у наших клієнтів досить тривалі, і багато клієнтів чекали на реліз Oracle Database 19c, щоб перейти на нього з Oracle Database 11g або Oracle Database 12c».

Інші новини