+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Oracle оголосила про випуск Java SE 13 (JDK 13)

Oracle оголосила про випуск версії Java SE 13 (JDK 13)

Oracle оголосила про випуск версії Java SE 13 (JDK 13). Цей реліз демонструє незмінну відданість Oracle прискоренню інновацій підприємствами та спільнотою розробників за рахунок передбачуваного випуску удосконалень у рамках шестимісячного циклу оновлення функцій (Feature Release Cadence).

Oracle JDK 13 підвищує продуктивність праці розробників за  рахунок збільшення продуктивності, стабільності і безпеки платформи Java SE і JDK. Нова версія також включає дві ознайомлювальні можливості: Switch Expressions, що розширюють команду вибору switch так, що її можна використовувати як оператор або як вираз (JEP 354), і додавання текстових блоків в мову Java (JEP 355).

Ознайомчі версії, представлені в JEP 12, надають розробникам повністю специфіковані та реалізовані функції для тестування з метою збору відгуків для подальшого їх включення в якості стандартних елементів мови. Розробникам рекомендується при їхньому використанні враховувати, що в наступному релізі вони можуть бути змінені або видалені. Ознайомчі функції є важливою частиною нової моделі випуску версій і забезпечують більш широку участь спільноти розробників у створенні остаточного варіанта нових функцій. Вони також покращують якість і продуктивність фінальних версій, коли ці функції стають загальнодоступними.

Oracle JDK 13 замінює собою Oracle JDK 12 і пропонує плавний перехід завдяки інкрементальним змінам у новій версії. Відповідно до планів випуску критичних оновлень Oracle має намір підготувати як мінімум дві модифікації цієї версії до того, як буде випущена версія Oracle JDK 14, запланована на березень 2020 року. Шестимісячний цикл випуску продовжує гарантувати передбачуваність. З часу переходу на нього в вересні 2017 року випущено вже п'ять нових версій.

У новій версії Java реалізовані наступні пропозиції щодо поліпшення (Java Enhancement Proposals, JEP):

  • JEP 350: Dynamic CDS Archives підвищує зручність використання функції Application Class-Data Sharing, покращуючи параметри запуску та ресурсомісткості;
  • JEP 351: ZGC — Uncommit Unused Memory покращує управління пам'яттю, повертаючи невикористану динамічну пам'ять в операційну систему / контейнер;
  • JEP 353: заново реалізує застарілий Socket API, щоб спростити його підтримку, налагодження і забезпечити інтеграцію з пользовательскими потоками, відомим як файбери;
  • JEP 354: Switch Expressions (ознайомча версія) спрощують повсякденне кодування і підготовляє грунт для майбутніх функцій, таких як зіставлення об'єктів зі зразком (JEP 305);
  • JEP 355: Text Blocks (ознайомча версія) спрощує завдання використання у висловлюваннях текстових рядків, що займають кілька рядків вихідного коду.

Oracle також продовжує пропонувати передплату на Oracle Java SE. Для клієнтів це приваблива за ціною і гнучка можливість отримання ліцензій на Java SE і підтримку для необхідних систем протягом необхідного терміну. Дана пропозиція полегшує підприємствам та розробникам доступ до регулярних випусків перевірених та сертифікованих оновлень Java SE 7, 8, 11, 13 і більш пізніх версій, що стосуються продуктивності, стабільності та безпеки, безпосередньо від розпорядника Java. Як і в попередніх випусках Java SE, Oracle продовжує керувати розробкою та впровадженням більшості удосконалень у Java SE, в тому числі в JDK 13, і взаємодіяти з екосистемою Java-розробників, щоб продумано розвивати цю платформу.

«Версія JDK 13 — результат загальногалузевої розробки, що включає відкритий аналіз, щотижневі складання та широке співробітництво інженерів Oracle і членів світової спільноти розробників Java через OpenJDK Community і JCP, — сказав віце-президент Oracle з розробці. — Ціль завжди полягає в тому, щоб зробити останні інновації в платформі Java SE Platform і JDK легкодоступними для розробників у всьому світі. Ми запрошуємо спільноту поділитися своїм досвідом роботи з Java SE 13, продовжуємо робити свій внесок і допомагати в майбутніх релізах робити Java ще краще».

«Java як і раніше є важливою технологією для Siemens, оскільки багато успадкованих програм засновані саме на Java, також з використанням Java виконуються нові розробки. Тому для підвищення рівня безпеки нам необхідно завжди отримувати останні патчі», — зазначив керівник Siemens Information Technology за ІТ-стратегії.

Java є найпопулярнішою мовою програмування в світі та найбільш широко використовуваною мовою для професійної розробки ПЗ. Крім того, Java — вибір № 1 для хмарних рішень: у світі налічується понад 45 млрд активних віртуальних машин Java. Java також є мовою №1 для реалізації сучасних технологічних тенденцій, включаючи аналітику, штучний інтелект, інструменти безперервної інтеграції, DevOps, мікросервіси та соціальні мережі.

Інші новини

Найкраща ціна