+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Oracle почала публікувати випуски Java SE з новою ліцензійною угодою

Oracle почала публікувати випуски Java SE з новою ліцензійною угодою

Oracle почала публікувати випуски Java SE з новою ліцензійною угодою, що обмежує використання в комерційних цілях. Java SE відтепер можна використовувати безкоштовно лише в процесі розробки ПЗ або для персонального використання, тестування, створення прототипів та демонстрації програм.

До 16 квітня оновлення Java SE випускалися під ліцензією BCL (Binary Code License), а потім тільки під новою ліцензійною угодою OTN (Oracle Technology Network). При використанні в комерційних проектах потрібна покупка ліцензії або перехід на вільний пакет OpenJDK, який продовжує розвиватися на колишніх умовах під ліцензією GPLv2 з винятками GNU ClassPath, що дозволяють динамічне зв'язування з комерційними продуктами. У разі продовження застосування Java SE для подальшого отримання оновлень підприємствам потрібно отримати комерційну ліцензію, вартість якої становить $2.50 на місяць на одного користувача або на один комп'ютер.

Рішення про зміну моделі ліцензування прийнято після модернізації процесу розробки, переведеного на єдину з OpenJDK master-гілку, що постійно оновлюється, до якої включаються вже готові зміни і від якої раз на шість місяців відгалужуються гілки для стабілізації нових випусків. Якщо раніше в набір Java SE від Oracle входили додаткові комерційні компоненти, то тепер їхній код відкритий і продукти OpenJDK і Oracle Java SE можна розглядати як взаємозамінні. Корпоративні користувачі бінарних наборів Oracle Java SE, які постачаються з java.com, можуть продовжити безкоштовне використання Java, перейшовши на збірки OpenJDK.

У разі застосування гілки Java SE 8, можливий перехід на проект Amazon Coretto, що розвивається компанією Amazon, що розповсюджує безкоштовні дистрибутиви Java 8 і 11 з тривалим терміном підтримки, готові для застосування на підприємствах. Випуск оновлень для Corretto 8 буде забезпечено щонайменше до червня 2023 року. Оновлення надаються безкоштовно та без будь-яких обмежень. Corretto сертифікований як відповідний специфікаціям та може бути використаний для заміни Java SE.

Додатково можна відзначити, що компанія Red Hat прийняла лідерство над гілками OpenJDK 8 і OpenJDK 11, супроводом яких раніше займалася компанія Oracle, а тепер зосередилася на OpenJDK 12 і розробці master-гілки, від якої у вересні буде відгалужений реліз OpenJDK 13. Компанія Red Hat взяла на себе роботу щодо продовження формування публічно доступних оновлень для минулих гілок, супроводу їхньої кодової бази та вирішення завдань технічної підтримки. Слід зазначити, що подібний крок не є чимось особливим, Red Hat і раніше брав на себе супровід гілок OpenJDK 7 і OpenJDK 6.

Інші новини