+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Опубліковано випуск децентралізованої платформи для організації відеохостингу та відеомовлення PeerTube 2.0

Опубліковано випуск децентралізованої платформи для організації відеохостингу та відеомовлення PeerTube 2.0

Опубліковано випуск PeerTube 2.0, децентралізованої платформи для організації відеохостингу та відеомовлення. PeerTube пропонує незалежну від окремих постачальників альтернативу YouTube, Dailymotion та Vimeo, що використовує мережу розповсюдження контенту на базі P2P-комунікацій та зв'язування між собою браузерів відвідувачів. Напрацювання проекту поширюються під ліцензією AGPLv3.

PeerTube базується на застосуванні BitTorrent-клієнта WebTorrent, що запускається в браузері і використовує технологію WebRTC для організації прямого P2P-каналу зв'язку між браузерами, і протоколу ActivityPub, що дозволяє об'єднати розрізнені сервери з відео контенту та мають можливість підписки на канали та отримання повідомлень про нові відео. Web-інтерфейс, що надається проектом, побудований з використанням фреймворку Angular.

Федеральна мережа PeerTube утворюється як співдружність пов'язаних між собою невеликих серверів хостингу відео, на кожному з яких є свій адміністратор і можуть бути прийняті свої правила. Кожен сервер відео виконує роль BitTorrent-трекера, на якому розміщені облікові записи користувачів даного сервера та їх відео. Ідентифікатор користувача формуються у формі "@ім'я_користувача@домен_сервера". Передача даних під час перегляду здійснюється безпосередньо з браузерів інших відвідувачів, які переглядають контент.

Якщо відео ніхто не переглядає віддача організується сервером, на який спочатку завантажено відео (використовується протокол WebSeed). Крім розподілу трафіку між користувачами, PeerTube, що переглядають відео, також дозволяє вузлам, запущеним авторами для первинного розміщення відео, кешувати відео інших авторів, формуючи розподілену мережу не тільки з клієнтів, але і з серверів, а також забезпечуючи відмовостійкість.

Для початку мовлення через PeerTube користувачеві достатньо завантажити на один із серверів відеоролик, опис та набір тегів. Після цього ролик стане доступним у всій федеративній мережі, а не лише з сервера первинного завантаження. Для роботи з PeerTube та участі у розповсюдженні контенту достатньо звичайного браузера і не потрібне встановлення додаткового ПЗ. Користувачі можуть відстежувати активності у вибраних відеоканалах, підписавшись на канали, що цікавлять, у федеративних соціальних мережах (наприклад у Mastodon і Pleroma) або через RSS. Для поширення відео з використанням P2P-комунікацій користувач також може додати свій сайт спеціальний віджет із вбудованим web-плеєром.

В даний час для розміщення контенту запущено понад 300 серверів, що підтримуються різними добровольцями та організаціями. Якщо користувача не влаштовують правила розміщення відео на певному сервері PeerTube, він може підключитися до іншого сервера або запустити свій власний сервер. Для швидкого розгортання сервера надається налаштований образ у форматі Docker (chocobozzz/peertube).

У новому випуску:

 • Внесено зміни, які порушують сумісність. Видалено стару реалізацію системи засвідчення цифровим підписом документів JSON LD (Linked Dat). Параметр конфігурації email.object перейменований на email.subject;
 • Стабілізовано підтримку плагінів та тем оформлення. Для кожного екземпляра PeerTube може бути обрана своя тема оформлення (адміністратор завантажує теми, після чого вони стають доступними для активації користувачами);
 • В API розробки плагінів додано можливість підключення обробників для відсіювання користувачів під час реєстрації (filter:api.user.signup.allowed.result);
 • У web-інтерфейсі адміністратора розширено засоби управління вузлом PeerTube. В рамках роботи зі створення нового каталогу вузлів PeerTube (joinpeertube.org) додані додаткові інформаційні поля, що описують підтримуваний вузол: категорія, мова спілкування, кодекс поведінки (Code of Conduct), правила модерування, відомості про власника та адміністратора, інформація про обладнання та фінансування вузла. Вказана інформація також розміщується на сторінці підключення користувача до вузла та у секції "About";
 • Додано можливість автоматичного відстеження інших вузлів та публічно доступних реєстрів;
 • Додано сторінку з відео, яким виставлено найбільше лайків;
 • У сторінку з інформацією про сайт додано секцію зі статистикою;
 • У вкладці з відео з'явилася підтримка пошуку без урахування регістру символів;
 • Додано режим автоматичного відтворення наступного рекомендованого відео;
 • Додано підтримку субтитрів у формі простих текстових файлів;
 • Прискорено операції підстановки тем оформлення;
 • В панель адміністратора додано можливість увімкнення мовлення за допомогою HLS (HTTP Live Streaming).

Інші новини

Найкраща ціна