+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Опубліковано вихідний код BlazingSQL, який використовує GPU для прискорення обробки даних

Опубліковано вихідний код BlazingSQL, який використовує GPU для прискорення обробки даних

Оголошено про відкриття вихідних текстів SQL-движка BlazingSQL, що використовує GPU для прискорення обробки даних. BlazingSQL не є повноцінною СУБД, а позиціонується як двигун для аналізу та обробки великих наборів даних, порівнянний за своїми завданнями з Apache Spark. Код написаний мовою Python і відкрито під ліцензією Apache 2.0.

BlazingSQL підходить для виконання одиничних аналітичних запитів над великими наборами даних (десятки гігабайт), що зберігаються у табличних форматах (наприклад, логи, статистика NetFlow тощо). BlazingSQL може виконувати запити з raw-файлів у форматах CSV та Apache Parquet, розміщених у мережевих та хмарних ФС, подібних до HDSF та AWS S3, безпосередньо передаючи результат у пам'ять GPU. Завдяки розпаралелювання операцій у GPU та використання більш швидкої відеопам'яті виконання запитів у BlazingSQL здійснюється до 20 разів швидше, ніж в Apache Spark.

Для роботи з GPU застосовується розвивається за участю компанії NVIDIA набір відкритих бібліотек RAPIDS, що дозволяє створювати додатки для обробки даних та аналітики, що виконуються цілком на стороні GPU (надається Python-інтерфейс для використання низькорівневих примітивів CUDA. >

BlazingSQL надає можливість використання SQL замість API обробки даних cuUDF (на базі Apache Arrow), що застосовується в RAPIDS. BlazingSQL є додатковим прошарком, що працює поверх cuDF і використовує для читання даних з диска бібліотеку cuIO. SQL-запити транслюються у виклики функцій cuUDF, що дозволяють завантажувати дані в GPU та виконувати над ними операції злиття, агрегування та фільтрації. Підтримується створення розподілених конфігурацій, що охоплюють тисячі GPU.

BlazingSQL значно спрощує роботу з даними - замість сотні викликів функцій cuDF можна обійтися одним SQL-запитом. Застосування SQL дає можливість забезпечити інтеграцію RAPIDS з існуючими системами аналітики, без написання специфічних обробників і не вдаючись до проміжного завантаження даних у додаткову СУБД, але зберігаючи при цьому повну сумісність з усіма частинами RAPIDS, транслюючи SQL наявну функціональність і забезпечуючи виробник. У тому числі забезпечена підтримка інтеграції з бібліотеками XGBoost і cuML для вирішення завдань аналітики та машинного навчання.

Інші новини

Найкраща ціна