+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Open Application Model (OAM) та Dapr - Microsoft представила інструменти з відкритим вихідним кодом для створення додатків у сфері хмарних та периферійних обчислень

Open Application Model (OAM) та Dapr - Microsoft представила інструменти з відкритим вихідним кодом для створення додатків у сфері хмарних та периферійних обчислень

Microsoft представила два інструменти з відкритим вихідним кодом, які дозволяють створювати додатки у сфері хмарних і периферійних обчислень. Йдеться про такі проекти:

  • Open Application Model (OAM) — це специфікація для створення хмарних додатків у Kubernetes;
  • Dapr — це портоване кероване подіями середовище для створення мікросервісних додатків, здатних працювати у хмарі та на периферійних пристроях.

Microsoft заявила, що тісно співпрацює з Alibaba Cloud при роботі над системою OAM, яка покликана спростити розробку та розгортання додатків, керованих Kubernetes. Така пропозиція має зацікавити тисячі розробників, оскільки Kubernetes є найбільш широко використовуваним програмним забезпеченням для управління сучасними контейнерними програмами.

У своєму блозі Microsoft пояснила, що від традиційних моделей PaaS (Platform-as-a-Service) OAM відрізняє платформна незалежність. Microsoft стверджує, що поділ програми та робочих деталей кластера дозволяє розробникам зосередитися на ключових елементах нової програми, а не на деталях її розгортання. Крім того, поділ дозволяє розробляти повторно використовувані компоненти, які можна швидко інтегрувати в будь-який програмний код.

Dapr також має полегшити життя розробників, надаючи набір «будівельних блоків мікросервісів» для розробки хмарних та периферійних додатків, які можуть працювати в будь-якій інфраструктурі та не залежать від платформи. Згідно з заявою Microsoft, специфікація Dapr, яка до жовтня 2019 року знаходиться в режимі раннього альфа-тестування, підтримуватиме всі мови програмування та середовища розробки, і буде доступна через стандартні програмні інтерфейси HTTP або gRPC.

Інші новини