+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Оновлення Windows 10 стануть більш контрольованими, якісними та прозорими

Оновлення Windows 10 стануть більш контрольованими, якісними та прозорими

Регулярні оновлення мають вирішальне значення для безпеки та безперебійної роботи сучасних цифрових пристроїв у різноманітній та динамічній екосистемі. Проте ми отримували від користувачів повідомлення про те, що процес оновлення Windows може заважати роботі, і про те, що користувачі Windows хотіли б мати більший контроль над оновленнями. Сьогодні ми раді повідомити про значні зміни в процесі оновлення Windows, розроблені, щоб покращити його сприйняття, дати користувачам більше контролю та підвищити якість оновлень.

У попередніх випусках оновлень компонентів Windows 10 встановлення оновлення автоматично ініціювалася на конкретному пристрої, як тільки отримані нами дані говорили про те, що цей пристрій готовий і оновлення пройде відмінно. Починаючи з випуску Windows 10 May 2019 Update, користувачі зможуть більшою мірою контролювати запуск процесу оновлення компонентів операційної системи. На основі зібраних даних ми надамо повідомлення про те, що оновлення доступне та рекомендоване, але користувач у більшості випадків зможе сам вирішувати, коли його розпочати. Якщо термін обслуговування пристрою з Windows 10 завершився або скоро завершиться, Центр оновлення Windows продовжить автоматично запускати оновлення компонентів, адже підтримка та отримання щомісячних оновлень має вирішальне значення для безпеки пристроїв та екосистеми. Ми додаємо нові функції, які забезпечать прозорість та можливість контролювати процес встановлення оновлень. Тепер всі клієнти зможуть явно вибирати, чи хочуть вони оновити свій пристрій, коли перевіряють наявність оновлень (Check for Updates), або припиняти оновлення на термін до 35 днів.

Ми робимо подальші кроки, щоб бути впевненими як збірка May 2019 Update. Ми збільшимо час, який травневе оновлення проведе на етапі попереднього доступу, і на цьому етапі ми тісно співпрацюватимемо з партнерами по екосистемі, щоб раніше отримати відгуки про цей реліз. Так ми зможемо виявити більше проблем, перш ніж починати ширше розгортання. Ми також продовжуємо вкладати значні кошти в технології машинного навчання, щоб швидше виявляти серйозні проблеми та ефективніше вибирати пристрої, готові до оновлення.

Я радий повідомити, що випуск Windows 10 May 2019 Update стане доступним наступного тижня у колі Release Preview для учасників програми попередньої оцінки Windows. Ми почнемо розширювати доступність наприкінці травня, надавши доступ комерційним клієнтам, користувачам, які оберуть травневе оновлення для своїх комп'ютерів з Windows 10 через функцію «Перевірити оновлення» (Check for Updates), та клієнтам, пристрої яких наближаються до кінця терміну підтримки встановленого випуску.

Тепер я хочу поділитися подробицями про наші нові елементи управління оновленнями, які з'являться у випуску May 2019 Update, та зміни у підході до забезпечення прозорості та якості.

Нові компоненти, які дають споживачам більше контролю над оновленнями

У Windows 10 May 2019 Update ми представимо нові компоненти, які підвищують зрозумілість і рівень контролю як для оновлень компонентів, так і для додаткових щомісячних оновлень, не пов'язаних з безпекою. Ми розробили нові прості елементи керування, які допомагають запобігти несподіваній появі оновлень і чітко зрозуміти, який тип оновлення вибрано. У основу цієї зміни є нова функція «Завантажити та встановити зараз» (Download and install now), що з'явилася в параметрах Windows Update.

  • Функція «Завантажити та інсталювати зараз» надає користувачам окремий елемент керування для запуску установки оновлення компонентів на відповідних пристроях (без відомих проблем із сумісністю, які роблять оновлення неможливим). Користувачі, як і раніше, можуть використовувати функцію «Перевірити оновлення» (Check for Updates), щоб отримувати щомісячні оновлення якості та безпеки. Windows автоматично запускатиме оновлення компонентів, якщо термін підтримки встановленої версії Windows 10 спливає. Ми можемо повідомити вас, коли оновлення компонентів буде доступним і готовим для вашої системи. Усі пристрої з підтримуваною версією Windows 10 продовжать автоматично отримувати щомісячні оновлення. До кінця травня ця нова функція «Завантажити та встановити» також буде доступна для наших найпопулярніших версій Windows 10: 1803 та 1809.

У Windows 10 May 2019 Update з'являться й інші покращення, що дають користувачеві більше контролю над оновленнями:

  • Розширена можливість призупиняти оновлення компонентів та щомісячні оновлення. Ця розширена можливість доступна для всіх версій Windows 10, включаючи «Домашню» (Home). Користувачі писали нам, що оновлення може прийти в незручний час, наприклад коли комп'ютер потрібен для великої презентації. Тому ми даємо всім користувачам можливість зупиняти оновлення компонентів та щомісячні оновлення на строк до 35 днів (за раз до семи днів, до п'яти разів). Після закінчення 35-денного періоду пауз користувачу доведеться оновити свій пристрій, перш ніж знову робити паузу.
  • Інтелектуальний активний годинник, який дозволяє уникнути перезапуску після оновлення. Функція активного годинника, представлена ​​у випуску Windows 10 Anniversary Update, використовує налаштований вручну діапазон часу, запобігаючи автоматичному встановлення оновлень і перезавантаження. Багато користувачів залишають вказаний за замовчуванням активний годинник - з 8:00 до 17:00. Тепер користувачі можуть збільшити кількість активних годин, дозволивши Windows Update інтелектуально налаштовувати активний годинник залежно від того, як використовується пристрій.
  • Поліпшена координація оновлень дозволяє системі реагувати більш ефективно. Ця функція підвищить продуктивність системи шляхом інтелектуального координування оновлень Windows та оновлень Microsoft Store, які встановлюватимуться, коли користувачі не працюють із пристроєм, щоб мінімізувати збої.

Посилений акцент на якості

Якість для нас надзвичайно важлива. Хоча ми завжди інвестуємо в забезпечення та підвищення якості, я хочу окремо відзначити кілька покращень, які з'являться у травневому оновленні.

Розширення періоду попередньої оцінки

Фінальне складання May 2019 Update проведе більше часу в колі Release Preview програми попередньої оцінки Windows, завдяки чому ми зможемо отримати більше відгуків і більше дізнатися про сумісність та продуктивність, перш ніж робити оновлення доступнішим. На цьому етапі ми значно розширюємо взаємодію з нашими партнерами з екосистеми, включаючи виробників оригінального обладнання (OEM) та незалежних постачальників програмного забезпечення (ISV), що має допомогти у покращенні якості складання для різних пристроїв, апаратних та програмних конфігурацій.

OEM-виробники почнуть випускати нові персональні комп'ютери та пристрої з цією збіркою, а також розгортання May 2019 Update для своїх співробітників, як і ISV-постачальники. Крім того, Microsoft на етапі Release Preview активно проводитиме внутрішнє розгортання травневого оновлення і закликатиме співробітників встановлювати цю збірку на особистих пристроях. Уважно вивчивши дані, отримані від цієї великої групи користувачів протягом цього розширеного періоду, ми зможемо зробити більше, щоб підвищити якість цього випуску Windows, перш ніж пропонувати його ширшій аудиторії наприкінці травня.

Раннє виявлення рідкісних серйозних проблем

Нам пощастило, що мільйони користувачів надсилають нам відгуки. Ми прагнемо швидко вирішувати найважливіші проблеми, тому використовуємо обробку природної мови та машинне навчання, щоб прискорити пошук серйозних проблем, навіть якщо про них мало повідомлень. Ми розширюємо інструментарій для виявлення всіх типів рідкісних серйозних проблем та запобігання втраті даних. Ми оптимізуємо та автоматизуємо кластеризацію, класифікацію та маршрутизацію відгуків користувачів (ми отримуємо близько 20 000 відгуків щодня) і визначаємо пріоритети, щоб виділяти найважливіші повідомлення, що вимагають вивчення інженерами, і виявляти серйозні проблеми протягом кількох годин, а не днів

>

Наступне покоління інтелектуального розгортання на основі машинного навчання

Ми також розвиваємо нашу інтелектуальну модель розгортання на основі машинного навчання, щоб точніше визначити пристрої, які можна оновити без проблем. Ми додали нові критерії міток, щоб навчати модель на основі ширшого набору проблем, таких як проблеми із зображенням або звуком після оновлення. Крім того, ми застосовуємо комплексний метод, який дозволяє моделі прогнозувати окремі критерії міток (наприклад, відкат, збій операційної системи, проблеми додатків тощо), пов'язані з оновленням, а також використовуємо повний набір критеріїв для покращення нашої здатності точно прогнозувати усувати проблеми.

Нова загальнодоступна панель інструментів для підвищення прозорості проблем

Один із наших основних принципів — прозорість, і ми продовжуємо інвестувати у чітке та регулярне спілкування з нашими споживачами, які діляться досвідом і розповідають про проблеми, що виникли. Пізніше цього місяця ми запустимо нову панель моніторингу працездатності Windows, за допомогою якої користувачі зможуть отримувати інформацію про поточний стан розгортання та відомих проблем (розв'язаних та невирішених) практично в режимі реального часу, а також щомісячні оновлення. Ця панель буде заснована на сторінці історії оновлень Windows 10 Update History, яку ми використовуємо зараз. Детальна інформація про кожну версію Windows 10 буде представлена ​​на одній сторінці, на якій можна легко виконати пошук за ключовим словом та переглянути важливі оголошення, нові повідомлення в блозі, свіжу інформацію від служби та підтримки та інші новини. Користувачі зможуть ділитися контентом через Twitter, LinkedIn, Facebook та електронну пошту. (Панель матиме режим Dark, що нещодавно з'явився у Windows 10 і вже став популярним серед користувачів.)

Підхід до розгортання Windows 10 May 2019 Update

Травневе складання буде доступне наступного тижня в колі Release Preview. Ми почнемо поетапно випускати повністю працездатну версію Release Preview для перших користувачів через програму попередньої оцінки Windows. Користувачі, які вже беруть участь у Preview Release, отримуватимуть щомісячні оновлення звичайними каналами.

Наприкінці травня доступ отримають ті користувачі версії Windows 10, що підтримуються в даний час, які встановлюють оновлення через функцію «Завантажити та встановити зараз» (Download and install now), тільки для пристроїв без відомих проблем сумісності. Ми також почнемо поетапне розгортання з використанням нашої моделі машинного навчання, щоб за допомогою штучного інтелекту знаходити пристрої з Windows 10 версії 1803 або раніше версій, які, за зібраними даними і відгуками, найкраще підходять для оновлення. Ми будемо активно відстежувати всі отримані відгуки та оновлювати дані про оновлення, вносити відповідні виправлення при виявленні проблем і коригувати швидкість розгортання за необхідності, щоб забезпечити оптимальне оновлення всіх пристроїв.

Наші комерційні клієнти зможуть розпочати цільове розгортання наприкінці травня, що ознаменує початок 18-місячного періоду обслуговування Windows 10 версії 1903 року по піврічному каналу. Ми рекомендуємо ІТ-адміністраторам розпочати в цей час перевірку додатків, пристроїв та інфраструктури у своїх організаціях, щоб переконатися, що вони добре працюють із цим випуском, перш ніж масово встановлювати його. Випуск May 2019 Update буде доступний наприкінці травня через служби оновлення Windows Server (WSUS), Центр оновлення Windows для бізнесу та Центр обслуговування корпоративного ліцензування (Volume Licensing Service Center) для поетапного розгортання за допомогою System Center Configuration Manager або іншого програмного забезпечення для керування системами.

Контроль, якість та прозорість оновлень

Ми вважаємо, що виконана нами робота дає користувачам Windows ширший вибір та контроль над оновленнями і водночас допомагає підвищувати якість. Більш надійний та довше тестований Release Preview, а також подальші інвестиції в машинне навчання допомагають виявляти серйозні проблеми та розвивати засоби інтелектуального розгортання наступного покоління. Все це служить досягненню нашої мети: забезпечити краще, зрозуміліше сприйняття оновлення Windows користувачами. Скоро ми зможемо розповісти більше про розгортання випуску May 2019 Update та про орієнтовані на якість інновації. Слідкуйте за публікаціями у блозі та на нашій новій панелі моніторингу працездатності Windows.

Інші новини