+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Оновлення Windows, випущене Microsoft у квітні 2019 р., вивело з ладу антивірусне програмне забезпечення сторонніх розробників

Оновлення Windows, випущене Microsoft у квітні 2019 р., вивело з ладу антивірусне програмне забезпечення сторонніх розробників

Оновлення Windows, випущене Microsoft у квітні 2019 р., вивело з ладу антивірусне програмне забезпечення сторонніх розробників. Першою на сполох забила компанія McAfee, користувачі якої стали скаржитися на збої в роботі антивірусів, але пізніше проблема поширилася і на інші програмні продукти.

Свіжі патчі Microsoft конфліктують з програмами McAfee Endpoint Security Threat Prevention 10.x або McAfee Host Intrusion Prevention 8.0, а також з антивірусними рішеннями Avast, Avira, AVG, Arcabit і Sophos – спроба встановлення цих оновлень призводить до сильних «гальм» , на яких встановлені програми перерахованих розробників.

За даними McAfee, ймовірність появи проблеми не залежить від версії Windows, якщо не брати в розрахунок ранні версії, що вже не підтримуються Microsoft і не одержують оновлення. Конфлікт із сторонніми антивірусами може виявитися на Windows 7, 8.1, Server 2008 R2 і Server 2012, плюс деякі користувачі McAfee, які працюють під Windows 10, теж почали скаржитися на збої.

Причина всіх бід криється як мінімум у двох пакетах оновлень – KB4493446 під Windows 8.1 та KB4493472 для Windows 7. Фахівці McAfee та Avast вже встановили, що вони вносять певні зміни до сервісу Windows Client Server Runtime Subsystem (CRSS.exe), які і конфліктують із сторонніми антивірусами.

На 24 квітня 2019 р. проблему з непрацюючими антивірусами у свіжооновлених Windows не вирішено. Microsoft радить усім користувачам, які зіткнулися з подібною проблемою, завантажити ОС у безпечному режимі та видалити антивірус, після чого спробувати встановити його повторно.

Ще одним рішенням може стати примусове відключення автоматичного оновлення Windows за допомогою стандартних функцій ОС. У Windows 10 подібна можливість за замовчуванням заблокована, тому потрібне використання спеціалізованого програмного забезпечення.

У Windows є й власні засоби антивірусного захисту – Windows Defender Antivirus, Microsoft Endpoint Protection та Microsoft Security Essentials, відключити які, як і у випадку з автоматичним оновленням, можна далеко не завжди. Нові патчі, що виводять з ладу антивіруси перерахованих розробників, не торкаються цих інтегрованих рішень, проте Microsoft встигла зламати і їх. У березні 2019 р компанія випустила оновлення баз сигнатур для власних продуктів, після чого ті почали «падати» під Windows 7, 8.1 і Windows Server 2003, 2008 і 2012.

Ситуація носила масовий характер і набула глобального поширення. Microsoft випустила апдейт, що виправляє її, вже через кілька днів, але заявила при цьому, що проблема торкнулася виключно ОС Windows 7 і Windows Server 2008. Нагадаємо, що підтримка обох цих систем припиниться 14 січня 2020 р., і що Microsoft усіма силами прагне як можна швидше перевести користувачів на новіші версії своїх ОС. У ряді випадків вона навіть не боїться злочинити закон. З тих, хто забажає залишитися на Windows 7 після «дня Х», вона потребує грошей за отримання нових патчів безпеки.

З оновленнями у Microsoft останніми роками зовсім не складається. Щоразу вона випускає патчі, що виводять з ладу або певні компоненти ОС, або всю систему в цілому. Деякі її апдейти призводять до безповоротної втрати особистих даних користувачів (причому Microsoft не надто поспішала вирішувати цю проблему), а інші «вішають» всю систему навіть на комп'ютерах Surface, які Microsoft випускає під власним брендом.

Неякісні оновлення виходять для Windows рік за роком, і за неповні чотири місяці 2019 р. гучних провалів у Microsoft було вже як мінімум три – крім знищення спершу власного, а тепер і сторонніх антивірусів, Microsoft шляхом випуску в березні 2019 р. чергового апдейта, почала заважати роботі вбудованої в Windows 10 підсистемі Windows Subsystem для Linux. Цю проблему компанія знову ж таки вирішила далеко не відразу.

Інші новини