+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Нові розробки Microsoft для розумної хмари та розумних пристроїв знаменують нову еру комп'ютерних технологій

Нові розробки Microsoft для розумної хмари та розумних пристроїв знаменують нову еру комп'ютерних технологій

Автор – Скотт Гатрі, виконавчий віце-президент Microsoft

З моменту появи Azure ми були націлені на створення по-справжньому гібридної хмари, в якій однаково створюються та використовуються програми для роботи як у публічній хмарі, так і в локальних ЦОД. Одноманітність – найважливіший чинник ефективної розробки та надійної роботи гібридних додатків. Зараз компанії створюють додатки, які охоплюють як розумну хмару, так і розумні пристрої, і їм потрібний той самий підхід. По суті, принципи та технології, необхідні для розробки додатків у гібридній хмарі, не відрізняються від додатків для розумної хмари та розумних пристроїв. А оскільки Azure давно є лідером у сфері гібридної хмари, розробники отримують унікальні технології зі створення сучасних додатків, які працюють як у розумних пристроях, так і у хмарі.

Наступного тижня понад 6000 розробників зберуться в Сіетлі на конференцію Microsoft Build, щоб дізнатися про останні досягнення у сфері інструментів для розробників та хмарних сервісів. Сьогодні, напередодні конференції, я з радістю готовий поділитися з вами деякими новинками в Azure, які ми покажемо на Build і які дозволять розробникам створювати гібридні програми нового покоління, які мають підвищену продуктивність та ефективність.

По-перше, ми анонсуємо низку нових сервісів та можливостей у сфері штучного інтелекту (ІІ), які полегшують завдання розробників щодо створення додатків на базі ІІ. Активізуючи зусилля щодо створення найпродуктивнішої ІІ-платформи, ми представляємо ключові новинки Azure Machine Learning, які спрощують процес розробки, навчання та розгортання масштабованих моделей машинного навчання. До них відносяться нові розробки в автоматизації машинного навчання та інтуїтивний інтерфейс користувача, що спрощує розробку високоякісних моделей машинного навчання, а також новий візуальний інтерфейс для розробки машинного навчання, який дозволяє створювати і розгортати моделі машинного навчання навіть без написання коду і користуватися функцією «перетягування», а також нові блокноти для машинного навчання для Code Fist-підходу до розробки.

Більш того, нові можливості практик розробки MLOps (DevOps для машинного навчання) з інтеграцією з інструментами Azure DevOps забезпечують відтворюваність, контрольованість та автоматизацію всього життєвого циклу розробки машинного навчання. Щоб підвищити швидкість роботи та знизити витрати на інференс, ми також анонсуємо розширення доступу до апаратно-прискорених моделей, що працюють на FPGA (Field Programmable Gate Array, програмована користувачем вентильна матриця), а також підтримку двигуна ONNX Runtime на NVIDIA TensorRT та Intel nGraph для швидкого інферен.

Когнітивні сервіси Azure наділяють підключені пристрої, боти та програми можливістю бачити, чути, реагувати, перекладати, аналізувати, і не тільки. Azure є єдиною публічною хмарою, в якій ці когнітивні сервіси можна контейнеризувати для роботи на власних ЦОД компанії, у хмарі або у пристроях. Сьогодні ми надаємо розробникам нові можливості для створення «розумних» пристроїв та сервісів завдяки новій категорії когнітивних сервісів під назвою Decision, які надають користувачам конкретні рекомендації для більш обґрунтованого та ефективного прийняття рішень. Категорія включатиме такі інструменти, як Content Moderator (сервіс перевірки контенту на наявність небажаних матеріалів), нещодавно анонсований Anomaly Detector (сервіс, що дозволяє виявляти проблеми до їх виникнення), а також новий сервіс під назвою Personalizator, який використовує навчання з підкріпленням (reinforcement learning), формує конкретні рекомендації, що дозволяють швидко та обґрунтовано приймати рішення.

Також ми представляємо низку нових сервісів у загальнодоступній попередній версії, включаючи Ink Recognizer для вбудовування функціоналу розпізнавання рукописних фрагментів, Form Recognizer для автоматичного введення даних шляхом вилучення тексту, пар «ключ/значення» та таблиць з документів, а також нові можливості з розшифровки мови в Speech Service, які дозволяють транскрибувати розмови на зустрічах у режимі реального часу, щоб усі присутні на зустрічі могли брати активну участь в обговореннях, знали, хто сказав якусь фразу, і могли швидко відреагувати на сказане.

Крім того, штучний інтелект тепер інтегрований у Пошук Azure. Широка доступність когнітивного пошуку допоможе користувачам застосовувати алгоритми Cognitive Services для отримання висновків під час аналізу структурованого та неструктурованого контенту. Крім цього, в режимі попереднього перегляду доступна функція зберігання висновків, зроблених алгоритмами ІІ в результаті когнітивного пошуку, що дозволить розробникам пропонувати користувачам можливість отримувати глибокі знання, зокрема візуалізації Power BI або моделі машинного навчання. Більше інформації про новинки у сфері ІІ в Azure можна знайти тут.

Додатки в розумній хмарі та розумних пристроях раніше працювали головним чином на підключених до хмари пристроях Інтернету речей з невеликими обчислювальними потужностями, а тепер використовують великі обчислювальні потужності, внаслідок чого виникає необхідність у новому гібридному підході. Ключовим фактором тут є підтримка широкого ряду завдань у сфері граничних обчислень та роботи з даними. SQL Server і Azure SQL Database є провідними движками для роботи з даними для вирішення корпоративних завдань на власних ЦОД і в хмарі відповідно, і ми впроваджуємо ці можливості для обробки та аналізу даних в кінцеві пристрої, анонсуючи закриту попередню версію SQL Server Database Edge. Azure SQL Database Edge працює на процесорах ARM і надає такі можливості, як потокове передавання даних та дані тимчасового ряду, а також машинне навчання в базах даних та графи. А оскільки Azure SQL Database Edge існує в тому ж програмному середовищі, що і SQL Server, розробники зможуть з легкістю переносити свої програми для виконання обчислень на пристроях без необхідності вивчати нові інструменти та мови. Таким чином, зберігається однаковість в управлінні додатком та забезпечення безпеки. Така послідовність у програмуванні баз даних та рівні управління у хмарних та граничних обчисленнях є ключовим фактором для роботи безпечної та добре керованої гібридної програми.

Крім того, ми анонсуємо нову мову відкритого моделювання IoT Plug and Play для легкого підключення пристроїв Інтернету до хмари. Таким чином, вирішується одна з найбільших проблем, з якою стикаються розробники – масштабування рішень Інтернету речей. Раніше доводилося створювати програмне забезпечення для конкретних під'єднаних пристроїв, що обмежувало масштаб використання рішень у сфері Інтернету речей. IoT Plug and Play надає розробникам можливість швидкого створення пристроїв Інтернету речей та пропонує клієнтам широку екосистему сертифікованих партнерських пристроїв, які можуть працювати з будь-яким рішенням у сфері IoT.

Поєднання пристрою для змішаної реальності з хмарними сервісами для створення абсолютно нового користувальницького досвіду, можливо, є кращим прикладом додатків, що працюють у хмарі та розумних пристроях. Ми вирішили полегшити створення програм для гарнітури HoloLens 2 за допомогою комплекту для розробників HoloLens 2 Developer Edition, ціна якого починається від $3500 або від $99 на місяць. З цим комплектом спільнота розробників у сфері змішаної реальності отримає доступ до інструментів для створення та запуску додатків для різноманітних пристроїв змішаної реальності. Ми також надаємо кредити Azure та безкоштовний пробний доступ до Unity Pro та Unity PiXYZ Plugin для CAD-інструментів терміном на три місяці.

Підтримка ігрового движка Unreal Engine 4 для потокової передачі даних і нативної платформної інтеграції з HoloLens 2 буде доступна для розробників до кінця травня. Вони зможуть створювати високоякісні фотореалістичні рендери та захоплюючі програми у доповненій та віртуальній реальності для таких областей, як архітектура, дизайн продуктів та виробництво. Почитайте додаткову інформацію про наші новинки у сфері Інтернету речей та розумних пристроїв тут.

Блокчейн-технології демонструють великий потенціал у сфері управління складними робочими процесами та логістикою у різних галузях. Минулого року ми анонсували Azure Blockchain Workbench, сукупність служб та можливостей Azure, що надала розробникам простий інтерфейс для моделювання блокчейн-додатків у попередньо налаштованій мережі з підтримкою Azure. Сьогодні ми анонсуємо службу Azure Blockchain Service, яка спрощує створення, підтримку та управління консорціумними блокчейн-мережами, дозволяючи компаніям зосередитися на логіці робочого процесу та розробці додатків. Таким чином, ми розширюємо можливості блокчейн-розробників. Azure Blockchain Service дозволяє розгортати повністю керовану консорціумну мережу, а також має вбудований функціонал для таких частих завдань, як додавання нових учасників, управління правами доступу та перевірка справжності користувацьких додатків.

Цей інструмент вже отримав зізнання з боку великих компаній. На цьому тижні ми оголосили, що блокчейн-платформа Quorum на базі Ethereum, що належить фінансовому холдингу J.P. Morgan Chase стане першим реєстром, доступним в Azure Blockchain Service. Це дозволить Microsoft та J.P. Morgan насамперед запропонує своїм клієнтам комплект інструментальних засобів корпоративного рівня для роботи в Ethereum. Тут ви зможете отримати додаткову інформацію про сьогоднішні анонси у сфері блокчейн-технологій.

Анонсовані нововведення дають розробникам передові інструменти для створення гібридних додатків нового покоління. Нові новини будуть зроблені в понеділок, коли розпочнеться конференція Build. Обов'язково послухайте звернення Сатьї Наділи, трансляція якого розпочнеться о 18:30 у понеділок, 6 травня. Дізнайтеся, що ви зможете створювати!

Інші новини

Найкраща ціна