+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Нові функції у Windows 10 19H2 та у Windows 10 20H1

Нові функції у Windows 10 19H2 та Windows 10 20H1

Нові функції для Windows 10 19H2

Microsoft в 19H2 націлена насамперед на підприємства, які активно переходять із Windows 7 на актуальну версію ОС. Цікавими є дві потенційні можливості з останніх збірок, які виявляться корисними і звичайним користувачам.

По-перше, це зміна, яка дозволить стороннім цифровим помічникам активуватись голосовими командами поверх екрана блокування. Раніше голосове керування Windows 10 було вотчиною Cortana. Але з інтеграцією Amazon Alexa в Windows як уміння Cortana користувачі зможуть задіяти ПК у вигляді повноцінного розумного динаміка.

По-друге, буде внесено виправлення для зменшення затримок рукописного введення залежно від можливостей пристрою. За словами Microsoft, операційна система виставляла значення затримок рукописного введення, орієнтуючись типові конфігурації пристроїв, а чи не на реальну функціональність. Це було дивне рішення, але воно, мабуть, буде виправлено — у 19H2 OEM-виробники зможуть налаштовувати ці значення.

Нові функції у Windows 10 20H1

У Windows 10 May 2019 Update було відносно небагато нових функцій порівняно з попередніми випусками. На цей раз у 20H1 складається схожа картина. Тим не менш, у Microsoft є ще достатньо часу, щоб зайнятися впровадженням нововведень, тим більше, що в даний час більшість її розробників все ще зайняті виправленням помилок для збирання 19H2. На даний момент вже є набір очікуваних покращень та нових доповнень, хоча це, напевно, не остаточний. список.

Новий потужний додаток командного рядка Terminal

У перший день конференції розробників Build 2019 програмний гігант представив новий потужний додаток командного рядка для Windows 10, який отримав назву Windows Terminal. Воно включає вкладки, ярлики, текстові смайлики, підтримує теми, розширення та рендеринг тексту на основі GPU. Програма призначена для доступу до таких середовищ, як PowerShell, Cmd та WSL. Це ще один крок Microsoft, покликаний спростити взаємодію розробників з Windows 10. Він не прив'язаний до певних збірок, але фінальна версія напевно з'явиться ближче до 20H1. Попередня версія утиліти вже доступна у Windows Store.

Microsoft Windows Subsystem for Linux (WSL) 2

WSL 1 являє собою шар сумісності, по суті емулятор, для виконання бінарних файлів Linux (ELF) у середовищі операційної системи Windows 10 та Windows Server 2019. Це, наприклад, дозволило останніми роками перенести до Windows оболонку Bash, додати підтримку OpenSSH, а також включити дистрибутиви Ubuntu, SUSE Linux та Fedora до магазину додатків Microsoft Store. На тій же конференції Build 2019 компанія оголосила про створення власної версії ядра Linux, яке стане частиною Windows 10 і забезпечить основу для архітектури Microsoft Windows Subsystem for Linux (WSL) 2. Вперше повноцінне ядро ​​Linux стане вбудованим компонентом Windows. Це покращить сумісність і кратно підвищить продуктивність ряду програм Linux під Windows, дозволить прискорити роботу введення-виведення файлової системи та запускати контейнери Docker безпосередньо, а не через емулятор. Функцію вже додано до тестових збірок Windows 10 Pro.

Покращена підтримка емотиконів Unicode 12.0

В даний час всі провідні комп'ютерні компанії (наприклад, Google та Apple) працюють над створенням нових значків і смайликів на основі затверджених символів в Unicode 12.0. Microsoft теж у рамках May 2019 Update оголосила не тільки про інтеграцію каомодзі, але і про попередню сумісність з Unicode 12.0. А в 20H1 буде запроваджено повноцінну підтримку нових символів.

Підтримка повідомлень Android в Your Phone

Додаток Your Phone в даний час відрізняється вузькою підтримкою пристроїв. Його можуть використовувати власники багатьох апаратів Microsoft Surface і деяких телефонів на зразок Samsung Galaxy S10, Note 8 і Note 9, OnePlus 6 і 6T. У 20H1 підтримка пристроїв сильно розшириться.

Додаток Windows Ink буде пов'язаний з Whiteboard

Microsoft випускала ряд чудових додатків для малювання (досить згадати Fresh Paint), але інструмент Windows Ink для малювання на скріншотах був загалом проігнорований, оскільки Microsoft орієнтується в його просуванні на бізнес-користувачів. Тепер Windows Ink буде безпосередньо пов'язана з програмою Microsoft Whiteboard і зможе виконувати як повноекранне захоплення скріншотів, так і окремих частин екрана.

Додавати події можна буде прямо зі списку Windows, що випадає Calendar

Замість того, щоб відкривати програму «Пошта» або «Календар», можна буде додавати події до програми Calendar прямо зі спливаючого меню в правому нижньому кутку, поряд з повідомленнями Action Center. Втім, це не можна назвати занадто великим нововведенням: після виходу May 2019 Update з того ж меню, що випадає, можна запустити Calendar натисканням кнопки «+».

Інші новини

Найкраща ціна