+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Нову схему розповсюдження спаму виявила Лабораторія Касперського

Нову схему розповсюдження спаму виявила Лабораторія Касперського

«Лабораторія Касперського» попереджає про те, що мережеві зловмисники активно впроваджують нову схему розповсюдження «сміттєвих» повідомлень.

Йдеться про розсилку спаму. Нова схема передбачає використання форм зворотного зв'язку на легітимних сайтах компаній із гарною репутацією.

Ця схема дозволяє обходити деякі спам-фільтри та розповсюджувати рекламні повідомлення, фішингові посилання та шкідливий код, не викликаючи підозр у користувача.

Небезпека даного методу полягає в тому, що користувач отримує повідомлення від поважної компанії чи відомої організації. А тому висока ймовірність, що жертва потрапить на гачок зловмисників.

«Лабораторія Касперського» зазначає, що нова схема шахрайства з'явилася завдяки самому принципу організації зворотний зв'язок на сайті. Як правило, для того, щоб скористатися яким-небудь сервісом, підписатися на розсилку або поставити запитання, людині спочатку потрібно створити обліковий запис. Для цього потрібно вказати своє ім'я та адресу електронної пошти. Однак цю адресу в більшості випадків необхідно підтвердити, навіщо користувачу на пошту надсилається лист із сайту компанії. І саме в це повідомлення спамери навчилися додавати свою інформацію.

Кіберзлочинці вказують як адресу e-mail жертви із зібраних заздалегідь або куплених баз, а замість імені вписують своє рекламне повідомлення.

«При цьому шахраї не тільки все частіше використовують цей метод поширення спаму у своїх інтересах, але також активно починають пропонувати подібну послугу іншим, обіцяючи доставити рекламу за допомогою форм зворотного зв'язку на легітимних сайтах компаній», — зазначає «Лабораторія Касперського».

Інші новини