+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новини

Знайдеться не все: "Лабораторія Касперського" аналізує сімейство шкідливих пошукових тулбарів.

Одним із методів недобросовісної розкрутки веб-сайтів є надання користувачам сторінки пошукової видачі з адресами цих сайтів, розташованими на перших місцях. Для цього зокрема використовуються спеціальні доповнення до браузерів — так звані пошукові тулбари, які перенаправляють користувача на сторінку з нерелевантними рекламними результатами. Практична реалізація цієї схеми передбачає участь багатьох осіб (розробників, веб-майстрів та власників сайтів), об'єднаних у взаємовигідні партнерські програми.

Такі пошукові тулбари використовують спільну сторонню бібліотеку Bitguard, яка визнається шкідливою, оскільки має функціонал модифікації налаштування браузерів без відома користувача, впровадження свого коду в сторонні процеси та завантаження шкідливих файлів із Мережі. Найчастіше тулбари розповсюджують на сайтах з безкоштовні програми: вони можуть йти в комплекті як з інсталятором-пустушкою, так і з легальним безкоштовним ПЗ. Іноді користувача спонукають встановити пошуковий тулбар цілеспрямовано, а не як додаток до стороннього інсталятора. У такому разі власники тулбара прагнуть зацікавити потенційного «клієнта» як гарним дизайном веб-сторінки завантаження, так і сміливими обіцянками щодо його функціоналу: зручність використання, надійність, «оптимальний онлайн-пошук», «найкраще з того, що є на ринку».

Після завершення встановлення загальна для всіх тулбарів бібліотека BitGuard отримує можливість перевіряти зміни конфігурації браузерів та повертати власні пошукові налаштування. Бібліотека вміє працювати з Internet Explorer, Chrome, Firefox, Opera та іншими браузерами, використовуючи індивідуальний підхід до кожного з них. У Користувачі, які очікують релевантний результат пошуку, перенаправляються на сторінку, де посилання, що не стосуються запиту на сайти, що розкручуються, займають верхні рядки. Користувачі, переходячи на сайт рекламодавця, забезпечують йому аудиторію, а власникам тулбару – дохід.

Подробиці проведеного аналізу доступні за посиланням — www.securelist.com/ru/analysis/208050834/BitGuard_sistema_prinuditelnogo_poiska.

Інші новини

Найкраща ціна