+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Mozilla видалила з магазину розширень для Firefox розширення від Avast та AVG, що стежили за користувачами

Mozilla видалила з магазину розширень для Firefox розширення від Avast та AVG, що стежили за користувачами

Mozilla видалила з магазину розширень для Firefox чотири розширення від Avast та AVG, запідозривши їх у стеженні за активністю користувачів під час роботи з браузером.

Після встановлення на систему антивірусні продукти Avast та AVG додатково встановлюють розширення для Firefox та Chrome під назвами Avast Online Security, AVG Online Security, Avast SafePrice та AVG SafePrice. Розширення Online Security попереджає користувача, коли він заходить на фішинговий, шахрайський чи шкідливий ресурс, а SafePrice пропонує online-магазини за нижчими цінами, коли він хоче щось купити в інтернеті.

Обидва розширення дійсно були б дуже корисні, якби не одна обставина, виявлена ​​творцем Adblock Plus. Як виявилося, вони надсилають великі масиви даних про активність користувачів в інтернеті на сайт https://uib.ff.avast.com/v5/urlinfo.

Зокрема, розширення надсилають відвідувані користувачами URL-адреси, назви сторінок, реферер (рядок, що передається серверу від клієнта та визначальне джерело запиту), відомості про версію ОС, унікальний ідентифікатор користувача, дані про те, чи відвідував користувач цю сторінку раніше та ін. На думку Паланта, подібна інформація дозволяє Avast та AVG відновлювати історію браузингу.

Спеціаліст повідомив Mozilla про небажану активність розширень, і вони були вилучені. Avast та AVG можуть вирішити проблему зі своїми плагінами і знову додати їх до магазину розширень для Firefox. Палант також попередив Google, але розширення досі є у магазині плагінів для Chrome.

Інші новини