+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Mozilla представила платформу WebThings

Mozilla представила платформу WebThings

Mozilla представила платформу WebThings, до якої увійшли проекти, що розвивалися раніше,WebThings Framewor k і WebThings Gateway, що надають компоненти для забезпечення доступу до різних категорій споживчих пристроїв і використання універсального Web Things API для організації взаємодії з. Напрацювання проекту поширюються під ліцензією MPL 2.0.

WebThings Framework  надає набір замінних компонентів для створення IoT-пристроїв, які можуть безпосередньо взаємодіяти з використанням Web Things API. Подібні пристрої можуть автоматично визначатися шлюзами на базі WebThings Gateway або клієнтським програмним забезпеченням (використовується mDNS) для подальшого моніторингу та керування через Web. Реалізації серверів для Web Things API підготовлені у формі бібліотек на Python, Java, Rust, Arduino і MicroPython.

WebThings Gateway представляє собою універсальний прошарок для організації доступу до різних категорій споживчих та IoT-пристроїв, що приховує за собою особливості кожної платформи і не вимагає використання специфічних для кожного виробника додатків. Код проекту написаний язиком JavaScript з використанням серверної платформи Node.js. Для взаємодії шлюзу з IoT-платформами можна використовувати протоколи ZigBee та ZWave, WiFi або пряме підключення через GPIO. Прошивки зі шлюзом підготовлені для різних моделей Raspberry Pi, також доступні пакети для OpenWrt та Debian.

Шлюз можна встановити на плату Raspberry Pi і отримати систему управління розумним будинком, що об'єднує всі наявні в будинку IoT-пристрою і надає кошти для моніторингу та керування ними через Web-інтерфейс. Платформа також дозволяє створювати додаткові web-додатки, які можуть взаємодіяти з пристроями через Web Thing API. Таким чином, замість встановлення свого мобільного додатка для кожного типу IoT-пристроїв можна використовувати єдиний уніфікований web-інтерфейс. Для встановлення WebThings Gateway достатньо завантажити надану прошивку на SD-карту, відкрити в браузері хост "gateway.local", налаштувати підключення до WiFi, ZigBee або ZWave, знайти наявні IoT-пристрої, налаштувати параметри для доступу ззовні та додати найпопулярніші пристрої на домашній екран.

Шлюз підтримує такі функції, як визначення пристроїв у локальній мережі, вибір web-адреси для з'єднання з пристроями з інтернету, створення облікових записів для доступу до web-інтерфейсу шлюзу, підключення до шлюзу пристроїв, що підтримують пропрієтарні протоколи ZigBee та Z-Wave, віддалене включення та вимикання пристроїв з web-програми, віддалений моніторинг за станом будинку та відеоспостереження. Крім web-інтерфейсу та API у шлюзі також реалізована експериментальна підтримка голосового керування, що дозволяє розпізнавати та виконувати голосові команди (наприклад, "включи світло на кухні").

Одночасно з анонсом нової платформи WebThings опубліковано випуск WebThings Gateway 0.8, в якому запропоновані наступні нововведення:

  • Додано систему журналювання подій, що збирає статистику про роботу всіх IoT-пристроїв та датчиків у домашній мережі та дозволяє оцінити їх активність у формі наочних графіків. Наприклад, можна дізнатися скільки разів відчинялися і зачинялися двері під час своєї відсутності, як змінювалася температура в будинку, скільки споживали енергії пристрою, підключені до розумним розеткам, коли спрацьовував детектор руху тощо. Графіки можуть будуватися в розрізі годин, днів і тижнів і прокручуватись за шкалою часу;
  • Додано сигнали тривоги, які можуть спрацьовувати у разі виникнення подій, що потребують негайної реакції. Наприклад, сигнали тривоги можуть бути прив'язані зі спрацьовуванням датчиків задимлення, протікання або чадного газу, а також при надходженні сигналів про злому. У разі спрацювання сигналу повідомлення про його наступ може бути надіслано через SMS або інші засоби оповіщення;
  • Доданий інтерфейс для налаштування параметрів підключення до мережі. Раніше для перемикання з однієї бездротової мережі в іншу, коли обидві мережі доступні, потрібно виконання команд консолі. Тепер зміна мережевих параметрів може здійснюватись через web-інтерфейс (секція Settings ➡ Network), в якому можна керувати призначенням IP-адрес, сканувати доступні бездротові мережі та змінювати точки доступу;
  • Підготовлено експериментальні пакети для маршрутизаторів на основі OpenWrt, які дозволяють використовувати маршрутизатори не тільки для забезпечення мережного доступу, а й як вузли управління розумним будинком. Надалі планується підготувати власний дистрибутив на базі OpenWrt з інтегрованою підтримкою Things Gateway, який надає уніфікований інтерфейс для налаштування розумного будинку та бездротової точки доступу. В даний час WebThings Gateway вже може працювати в режимі безпроводової точки доступу, а не тільки в ролі клієнта бездротової мережі.

Інші новини

Найкраща ціна