+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Mozilla опублікувала новий випуск продукту WebThings Gateway 0.9

Mozilla опублікувала новий випуск продукту WebThings Gateway 0.9

Компанія Mozilla опублікувала новий випуск продукту WebThings Gateway 0.9, а також оновлення бібліотек WebThings Framework 0.12, що утворюють платформу WebThings, що надає компоненти для забезпечення доступу до різних категорій споживчих пристроїв та використання універсального Web Напрацювання проекту поширюються під ліцензією MPL 2.0.

Новий випуск WebThings Gateway примітний розвитком пакетів на основі OpenWrt, які дозволяють використовувати бездротові маршрутизатори не тільки для забезпечення мережного доступу, а й як вузли управління розумним будинком. У тому числі підготовлений власний дистрибутив на базі OpenWrt з інтегрованою підтримкою Things Gateway, надає уніфікований інтерфейс для налаштування розумного будинку та бездротової точки доступу. Складання дистрибутива сформовані для відкритого маршрутизатора Turris Omnia.

Прошивка на базі OpenWrt надає інтерфейс початкового налаштування, що дозволяє налаштувати пристрій для роботи як бездротову точку доступу або як клієнта для підключення до існуючої бездротової мережі. Функціональність складання поки що обмежена і вона, як і раніше, позиціонується як експериментальна, не здатна повною мірою замінити існуючі бездротові маршрутизатори.

Другим важливим нововведенням є реалізація підтримки плати Raspberry Pi 4, для якої, як і для інших плат Raspberry Pi, підготовлені окремі зборки на основі дистрибутива Raspbian.

З функціональних покращень відзначається реалізація нового типу доповнень (Notifier), які дозволяють розширити раніше доступну систему надсилання повідомлень через Push-сповіщення у браузері. Notifier дозволяє створювати обробники та задавати правила відправки повідомлень через різні канали зв'язку, наприклад, для відправки SMS або Email при спрацюванні датчиків руху в будинку. Можливе завдання пріоритету сповіщень, що надсилаються.

Нагадаємо, що WebThings Gateway представляє собою універсальний прошарок для організації доступу до різних категорій споживчих та IoT-пристроїв, що приховує за собою особливості кожної платформи і не вимагає використання специфічних для кожного виробника додатків. Код проекту написаний язиком JavaScript з використанням серверної платформи Node.js. Для взаємодії шлюзу з IoT-платформами можна використовувати протоколи ZigBee та ZWave, WiFi або пряме підключення через GPIO. Прошивки з шлюзом підготовлені для різних моделей Raspberry Pi, також доступні пакети для OpenWrt та Debian.

Шлюз можна встановити на плату Raspberry Pi і отримати систему управління розумним будинком, що об'єднує всі наявні в будинку IoT-пристрою і надає засоби для моніторингу та керування ними через Web-інтерфейс. Платформа також дозволяє створювати додаткові web-додатки, які можуть взаємодіяти з пристроями через Web Thing API.

Таким чином, замість встановлення своєї мобільної програми для кожного типу IoT-пристроїв, можна використовувати єдиний уніфікований web-інтерфейс. Для встановлення WebThings Gateway достатньо завантажити надану прошивку на SD-карту, відкрити в браузері хост "gateway.local", налаштувати підключення до WiFi, ZigBee або ZWave, знайти наявні IoT-пристрої, налаштувати параметри для доступу ззовні та додати найпопулярніші пристрої на домашній екран.

Шлюз підтримує такі функції, як визначення пристроїв у локальній мережі, вибір web-адреси для з'єднання з пристроями з інтернету, створення облікових записів для доступу до web-інтерфейсу шлюзу, підключення до шлюзу пристроїв, які підтримують пропрієтарні протоколи ZigBee та Z-Wave , дистанційне увімкнення та вимкнення пристроїв з web-програми, віддалений моніторинг за станом будинку та відеоспостереження. Крім web-інтерфейсу та API у шлюзі також реалізована експериментальна підтримка голосового керування, що дозволяє розпізнавати та виконувати голосові команди (наприклад, "включи світло на кухні").

WebThings Framework надає набір компонентів, що замінюються для створення IoT-пристроїв, які можуть безпосередньо взаємодіяти з використанням Web Things API. Подібні пристрої можуть автоматично визначатися шлюзами на базі WebThings Gateway або клієнтським програмним забезпеченням (використовується mDNS) для подальшого моніторингу та управління через Web. Реалізації серверів для Web Things API підготовлені у формі бібліотек на Python, Java, Rust, Arduino і MicroPython.

Інші новини