+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Mozilla має намір запустити преміальний платний сервіс Firefox Premium

Mozilla має намір запустити преміальний платний сервіс Firefox Premium

Керівник Mozilla Corporation розповів про намір запустити в жовтні цього року преміальний сервіс Firefox Premium (premium.firefox.com), в рамках якого надаватимуться розширені сервіси з оформленням платної підписки. Деталі поки не афішуються, але як приклад, згадуються сервіси, пов'язані з використанням VPN і online-сховища даних користувача. Судячи з зауважень, що наводяться в інтерв'ю, якийсь обсяг трафіку в VPN буде безкоштовним, а платний сервіс буде пропонуватися тим, кому необхідна додаткова пропускна спроможність.

Надання платних сервісів допоможе фінансувати підтримку ресурсомістких інфраструктур і дасть можливість додатково диверсифікувати джерела доходу, знизивши залежність від коштів, що отримуються за рахунок контрактів із пошуковими системами. Угода про використання в Firefox за замовчуванням у США пошукової системи Yahoo закінчується наприкінці цього року і поки не зрозуміло, чи буде вона продовжена, з урахуванням поглинання Yahoo компанією Verizon.

Тестування платного VPN почалося в Firefox ще в жовтні минулого року і базується на наданні вбудованого в браузер доступу через VPN-сервіс ProtonVPN, який був обраний через порівняно високий рівень захисту каналу зв'язку, відмови від ведення логів та загальною орієнтацією не на отримання прибутку, але в підвищення безпеки та приватності в Web. Компанія ProtonVPN зареєстрована у Швейцарії, яка має жорстке законодавство у сфері захисту приватного життя, яке не дозволяє спецслужбам контролювати інформацію.

Щодо online-сховищ, початок покладено в рамках сервісу Firefox Send, призначеного для обміну файлами між користувачами із застосуванням кінцевого шифрування. Нині сервіс повністю безкоштовний. Обмеження на розмір файлу, що завантажується, виставлено в 1 Гб в анонімному режимі і 2.5 Гб при створенні зареєстрованого облікового запису. За замовчуванням файл видаляється після першого завантаження або після закінчення 24 години (час життя файлу можна встановити від однієї години до 7 днів). Можливо Firefox Send буде введено додатковий рівень для платних користувачів з розширеним лімітом на розмір і час зберігання.

Інші новини