+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Mozilla, Fastly, Intel та Red Hat оголосили про формування альянсу для розвитку та підвищення безпеки додатків, заснованих на WebAssembly

Mozilla, Fastly, Intel та Red Hat оголосили про формування альянсу для розвитку та підвищення безпеки додатків, заснованих на WebAssembly

Mozilla, Fastly, Intel та Red Hat оголосили про формування альянсу для розвитку та підвищення безпеки додатків, заснованих на WebAssembly. Він називається Bytecode Alliance. Як очікується, ця ініціатива дозволить забезпечити високий рівень захищеності байт-коду на вбудованих платформах та системах Інтернету речей.

Це зробить програми, які запускаються у хмарі або на вбудованому пристрої, безпечними. Більше інформації є на GitHub та на офіційному сайті проекту BytecodeAlliance.org. Серед соратників альянсу відзначимо Wasmtime, Cranelift та ін.

Такий підхід підштовхне розвиток веб-додатків і дозволить зробити операційні системи легшими, адже безпосередньо програми будуть виконуватися віддалено, пересилаючи клієнтський термінал лише результати. Щоправда, це вимагатиме якісних каналів зв'язку.

Нагадаємо, що раніше компанія Google ініціювала проект з прискорення веб-додатків в експериментальній збірці браузера Chrome. Ідея полягає в тому, щоб дозволити запускати такі програми на будь-яких ОС і зробити їх такими ж чуйними, як і нативні програми. В результаті це має допомогти хромбукам стати швидше і продуктивніше виключно за рахунок покращення програмного забезпечення.

На даний момент неясно, коли веб-програми почнуть серйозно тіснити класичні, проте перші кроки в цьому напрямку вже зроблені. А той факт, що майже всі сучасні браузери однак засновані на Chrome або Chromium, говорить про те, що перехід на онлайнові програми пройде досить легко. Зрозуміло, лише тоді, коли вони з'являться у потрібній кількості.

Інші новини