+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Шахрай під виглядом техпідтримки Microsoft зумів заробити $3 млн

Шахрай під виглядом техпідтримки Microsoft зумів заробити $3 млн

У США спіймано і віддано під суд шахрай, який під виглядом техпідтримки Microsoft змушував користувачів оплачувати непотрібні їм послуги. Таким чином він зумів заробити $3 млн за чотири роки.

Шахрай із Північної Кароліни, який заробив понад $3 млн за чотири роки, представляючись співробітником техпідтримки Microsoft, визнав свою провину в суді. Згідно з судовими документами, які є в розпорядженні редакції ZDNet, зловмисника звуть Бішап Міттал (Bishap Mittal), йому 24 роки. Звинувачення злочинцеві були пред'явлені 12 березня, він визнав свою провину через кілька днів.

Шахрай діяв за наступною схемою. Разом із неназваним співучасником він створив низку сайтів та заснував компанію під назвою Capstone Technologies LLC для управління ними. Власники компанії викуповували оголошення Google та Bing, щоб просувати свої сайти в результатах пошуку. Також вони купували доступ до спливаючих вікон, які показує користувачеві різноманітне рекламне програмне забезпечення. Вікна бралися в оренду у розробників такого програмного забезпечення по всьому світу.

Коли користувач заходив на один із їхніх сайтів або запускав на пристрої рекламне програмне забезпечення, спливаюче вікно блокувало його браузер, повідомляючи, що комп'ютер заражений вірусом. Багато з цих спливаючих вікон виглядали так, начебто це були сервісні попередження Microsoft. Схема застосовувалася щодо користувачів із США.

У повідомленні жертві пропонувалося зателефонувати за номером "технічної підтримки Microsoft", щоб вирішити проблему з вірусом. Насправді це був номер телефону call-центру у Нью-Делі в Індії. Співробітники центру мали інструкцію, згідно з якою вони повинні були повідомити жертву, що на її пристрої почалися технічні неполадки, оскільки там використовуються два конфліктуючі антивіруси.

Щоб вирішити проблему, користувачу рекомендувалося придбати послуги технічної підтримки на суму від $200 до $2,4 тис., яких він насправді не потребував. Схема працювала з листопада 2004 р. по серпень 2018 р.

Інші новини