+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Світ відзначає День безпечного Інтернету. Дослідження Microsoft: майже 75% росіян хоча б одного разу стикалися з інтернет-ризиками

Щороку в другий вівторок лютого у світі відзначають Всесвітній день безпечного Інтернету. Основна мета свята – пропагування безпечного використання онлайн-технологій та мобільних телефонів. Насамперед, це стосується дітей та молоді.

За підсумками дослідження було складено рейтинг країн за рівнем цифрової культури - Digital Civility Index (DCI). Росія посіла 12 місце серед 14 країн, які взяли участь в опитуванні. РФ перевищує міжнародні показники за такими інтернет-ризиками, як агресивна поведінка в мережі та ризики небажаних контактів.

Під час дослідження вивчався негативний досвід взаємодії користувачів в інтернет-середовищі з точки зору культури та особистої безпеки, а також наслідки такої взаємодії. Для вимірювання індексу DCI було виділено чотири основні категорії ризиків: поведінкові, небажані комунікації, сексуальні та репутаційні. В опитуванні брали участь дорослі та підлітки з 14 країн світу.

Дослідження показало, що інтернет-загрози поширені в усіх країнах — з ними стикалися понад 65% респондентів. Причому багато хто відзначив реальні наслідки після різних інцидентів в Інтернеті. Найпоширенішими серед них є втрата довіри, стрес і прагнення користувачів до підвищення конфіденційності в мережі.

Опитування російської аудиторії показало, що росіяни, порівняно з користувачами з інших країн, більше за інших схильні до поведінкових ризиків: образ в інтернеті (44% при середньому рівні в інших країнах 14%), а також поганого поводження в мережі (47% проти 20%).

Репутаційні ризики теж виявилися дуже поширеними в Росії — зокрема, РФ посіла друге місце (17% проти 12% у світі) за частотою випадків розкриття інформації про особисте життя користувача - доксінгу. Що стосується ризиків небажаних контактів, то тут Росія також опинилася у верхніх рядках, посівши перше місце з ненависницьких висловлювань у мережі (агресивна мова - 32% проти 15% у світі). При цьому із сексуальними ризиками росіяни стикаються рідше, ніж жителі інших країн: за загальносвітового середнього показника 30% у Росії — лише 24%.

Дослідження також показало, що чоловіки більше, ніж жінки, схильні до ризиків в інтернеті в усіх категоріях як у Росії, так і у світі. Так, у Росії цей показник дорівнює 77% у чоловіків і 72% у жінок, в інших країнах загалом ситуація виглядає інакше - 67% у чоловіків та 62% у жінок. Доросла аудиторія в цілому більш схильна до ймовірності зустрітися з загрозою в інтернеті, при цьому підлітки частіше особисто знали своїх онлайн-кривдників (63% проти 39%). Для них погрози в мережі спричиняли більше соціальних наслідків (втрату друзів і пропуск шкільних занять), тоді як для дорослих ризики викликали втрату довіри до людей і стрес.

Як зазначили респонденти під час опитування, зіткнення з ризиками у віртуальному середовищі несе у собі цілком реальні наслідки.

Інші новини

Найкраща ціна