+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft запустила ініціативу з виробництва ПК із захищеним ядром

Microsoft запустила ініціативу з виробництва ПК із захищеним ядром

У співпраці з найбільшими виробниками процесорів і ПК компанія Microsoft запустила нову ініціативу Secured-core PC, спрямовану на виробництво комп'ютерів з покращеним захистом від шкідливого коду на рівні прошивки пристрою. Свої рішення нададуть Lenovo, Panasonic, Dell, HP та інші виробники1.

У міру еволюції сучасних засобів захисту зловмисники все частіше використовують уразливість мікропрограмного забезпечення пристроїв. За даними національної бази уразливостей інституту NIST, за останні три роки спостерігалося майже п'ятикратне зростання кількості вразливостей мікрокоду. Шкідливі зміни, що вносяться на його рівні, стають невидимими для традиційних засобів безпеки, що працюють на рівні ОС та програмного забезпечення, що дає зловмисникам можливість отримати доступ до конфіденційних даних практично непомітно. Атаки подібного роду також можуть порушити процес безпечного завантаження пристрою та завдати йому непоправної шкоди.

Тепер для захисту від атак на рівні мікропрограмного забезпечення введено підтримку технології System Guard Secure Launch у складі Windows 10, вона є невід'ємною частиною всіх Secured-core PC. На етапі завантаження пристрою System Guard перевірить компоненти, що завантажуються, і тільки після цього контроль за пристроєм буде переданий операційній системі. Впровадження такої технології стало можливим завдяки новим апаратним можливостям сучасних процесорів від AMD, Intel та Qualcomm, які також є партнерами ініціативи.

Secured-Core PC в першу чергу призначені для користувачів, що працюють у державних структурах, фінансовому секторі, охороні здоров'я, бізнесі або співробітників, працюючих з найбільш критичними для організації даними. Однак, придбати такі ПК можуть і рядові споживачі, зацікавлені в посиленому захисті конфіденційних даних.

Інші новини