+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft виконує свої зобов'язання щодо захисту від зміни клімату

Microsoft виконує свої зобов'язання щодо захисту від зміни клімату

Цього року дискусії на Саміті ООН щодо заходів у сфері зміни клімату характеризувалися тверезістю поглядів на реальний стан речей. Наразі вже всі усвідомили гостроту кліматичної кризи, і обговорення було спрямоване на пошук практичних рішень, необхідних для пом'якшення найгірших наслідків швидкої зміни клімату та адаптації до того, чого ми не можемо уникнути.

Це означає, що час завищених амбіцій та гучних заяв без чіткого плану дій минув. Саме тому на цьому тижні Microsoft зосередилася на нових і конкретних рішеннях, запропонованих як усередині, так і поза компанією, які дійсно здатні вплинути на навколишнє середовище. Microsoft займається цією роботою вже понад десять років і у квітні цього року подвоїла зусилля, зосередившись на тому, щоб зробити більше в тих областях, де це має найбільше значення, і це не тільки зміни в робочих процесах, а й те, як Microsoft використовує технології на благо планети. Microsoft розповіла про конкретні досягнення, які свідчать про прогрес.

  • Узгодження робочих процесів із прогнозом зростання температури на 1,5 °C. Наукові дані говорять про те, що цей прогноз має бути навіть песимістичнішим, ніж передбачено Паризькою угодою, в якій прогнозується зростання на 2 градуси. Сьогодні Microsoft рада повідомити, що мета в галузі відновлюваних джерел енергії була сертифікована в рамках ініціативи Science Based Target Initiative (SBTi, ініціатива з розробки науково обґрунтованих цільових показників) як відповідна 1,5-градусного підвищення температури. Сертифікація має значення з двох причин. По-перше, ми вважаємо, що дії повинні здійснюватися з урахуванням найкращих наявних наукових даних, і SBTi використовує такі дані як основні критерії для затвердження. По-друге, найголовніше — це не просто постановка цілей, а їхнє досягнення. Науково обґрунтовані цільові показники дозволяють проводити важливі вимірювання та забезпечують підзвітність, що вкрай важливо, щоб оцінювати, чи досягаємо ми прогресу, якого потребує світ, і чи укладаємось у ті терміни, які ми маємо.
  • Дальнє скорочення викиду вуглекислого газу в нашому ланцюжку поставок. Сьогодні Microsoft ставить перед собою завдання скоротити цей показник у ланцюжку постачання та ланцюжку створення цінності за допомогою нової мети, сертифікованої SBTi, відповідно до якої до 2030 року ми скоротимо викиди парникових газів щонайменше на 30 відсотків. Ланцюжок поставок по класифікації викидів вуглекислого газу відноситься до категорії Scope 3 - непрямі викиди вуглецю, пов'язані з будь-якою діяльністю компанії, чи то виробництво пристроїв, їх використання клієнтами або авіаперельоти співробітників. Ця категорія набагато ширша від нашого безпосереднього вуглецевого сліду. Те саме справедливо для багатьох організацій взагалі, а в технологічній галузі — майже для всіх. Ми вже працювали над підвищенням прозорості в цій сфері, і понад 105 наших провідних постачальників подають звіти через CDP (колишня назва Carbon Disclosure Project). Наступного року Microsoft має намір просунутися далі у цьому напрямку.
  • Перехід від операцій з нейтральним рівнем викиду вуглецю до продуктів із нейтральним рівнем викиду вуглецю. Діяльність Microsoft має нульовий баланс викиду вуглецю з 2012 року. Сьогодні Microsoft починає домагатися того ж для продуктів та пристроїв. Пілотний проект - створення 825 000 консолей Xbox з нейтральним рівнем емісії парникових газів. Це перші ігрові консолі із нульовим балансом викиду вуглецю. Це лише пілотний проект, але Microsoft вже розглядає можливості для подальшого скорочення та нейтралізації викидів вуглецю у життєвому циклі пристроїв.
  • Забезпечення доступності технологій для використання на благо планети. Інвестиції, які Microsoft вкладає, щоб зробити пристрої, центри обробки даних та ланцюжок поставок більш екологічними, не тільки корисні для планети самі по собі, але й надають експоненційний вплив, коли люди використовують ці екологічніші обчислювальні ресурси для розробки нових корисних для всього світу рішень з урахуванням штучного інтелекту. Ось чому Microsoft продовжує розширювати програму AI for Earth, набуваючи нових партнерів по грантах, таких як Conservation X Labs, Національне географічне товариство та Інститут світових ресурсів (World Resources Institute). Зараз у нас більше 430 грантоодержувачів у 71 країні, і ми тільки що опублікували наші перші API та код на нашому сайті та на GitHub. Найновішими учасниками програми AI for Earth стали молоді лідери, які взяли участь у Молодіжному саміті «Літо рішень» (Youth Summit's Summer of Solutions).

Важливо відзначити: хоча Microsoft і досягла прогресу за декількома напрямками, ще багато чого належить зробити всередині компанії для більш глибокого впровадження принципів сталого розвитку у всі процеси та сфери діяльності. Майкрософт зобов'язується виконувати цю роботу і бути відкритою в тому, що стосується зобов'язань. Microsoft продовжить співробітництво зі сторонніми організаціями, такими як Science Based Target Initiative та CDP, які так багато зробили для того, щоб Microsoft могла домагатися конкретних, вимірних змін, контролювати досягнення цілей та спиратися на найкращі наукові дані.

Цей саміт відбувається у вирішальний момент часу. Microsoft натхнена ентузіазмом та активною участю, які вже бачила на Молодіжному саміті, а також новими корпоративними ініціативами. Це бажана протиотрута від фаталістичного світогляду, яку надто легко прийняти, коли йдеться про майбутнє планети.

Microsoft також не повинна надто легко піддаватися оптимізму, якщо він не підкріплений реальними діями. Майбутній шлях буде непростим, і прогрес, безумовно, вимагатиме від усіх більшої залученості. Microsoft зробимо все, що в її силах. Microsoft — ведучий постачальник рішень на основі хмарних обчислень та штучного інтелекту — розуміє свою відповідальність і бачить можливості, що дозволяють вплинути на застосування рішень, використання капіталу та ринкової сили, а також на зниження негативного впливу на навколишнє середовище.

Прогрес справді можливий. Це не наївна надія, а переконання, що ґрунтується на фактах, таких як технологічні прориви останніх років, нові розробки та зростаючий інтерес клієнтів до цифрової трансформації бізнесу з урахуванням принципів сталого розвитку. Сьогодні Microsoft говорить про це у Нью-Йорку, а завтра повернеться до роботи.

Інші новини

Найкраща ціна