+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft тестує технологію Seagate Mach.2 щодо можливості використання їх у хмарних сервісах Azure і Exchange

Microsoft тестує технологію Seagate Mach.2 щодо можливості використання їх у хмарних сервісах Azure та Exchange

У традиційних жорстких дисків є недолік, що важко усунути — низька продуктивність при розпаралелюванні навантаження. Це фізичне обмеження, пов'язане з традиційною наявністю лише однієї рухомої системи з магнітними головками.

Seagate представила прототип жорсткого диска з двома актуаторами ще в 2018 році, і, схоже, розробка, названа Mach.2, зараз здає один з головних іспитів, які можуть визначити її подальшу долю — Microsoft тестує нові диски Seagate Exos 2x14 на предмет можливості використання їх у хмарних сервісах Azure та Exchange

Будь-яке ускладнення механіки може знизити надійність, ось чому Microsoft проводить стрес-тестування нових накопичувачів з використанням утиліти. Exchange Server Jetstress, що імітує високе навантаження на дискову підсистему. Також проводяться ретельні тести на лінійних і випадкових операціях, симулюються сценарії потокового мовлення, резервного копіювання та ряд інших — різні типи навантажень.

Як стверджує один з архітекторів Microsoft Azure, продуктивність введення-виведення у новинки Seagate практично вдвічі перевищує показники традиційних жорстких дисків з одним актуатором. Лінійна швидкість досягає 520 Мбайт/с – це рівень твердотільних накопичувачів з інтерфейсом SATA/SAS 6Gbps. Питома продуктивність становить 1,8× від показника класичного Seagate Exos тієї ж ємності.

Логічно Exos 2X14 виглядає, як два диски об'ємом 7 Тбайт, і кожен із двох актуаторів має власний LUN, благо протокол SAS таке допускає; втім, потрібна підтримка контролера.

Але у Технології мають свої обмеження. Наприклад, кількість пластин у накопичувачі має бути парним, а диски об'ємом 16 Тбайт їх 9 (у Exos 2X14 кожен актуатор обслуговує блок із 4 пластин). Також потрібна певна оптимізація клієнтського програмного забезпечення для отримання максимального виграшу у продуктивності.

У планах Seagate згадувалася можливість створення HDD з трьома і навіть чотирма актуаторами, але такі конструкції можуть вийти занадто громіздкими і, як і відкинуті колись індустрією диски формату 3,5″ подвійної висоти, вони не стануть популярними через несумісність зі стандартними дисковими полицями. Крім того, поки залишається відкритим і питання з надійністю дисків Mach.2 — для напрацювання відповідної статистики потрібен певний час.

Інші новини