+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft повідомила про відкриття вихідних кодів компонентів мови програмування для квантових комп'ютерів

Microsoft повідомила про відкриття вихідних кодів компонентів мови програмування для квантових комп'ютерів

Microsoft повідомила про відкриття вихідних кодів деяких компонентів мови програмування Q#, призначеного для квантових комп'ютерів. Цим кроком компанія продовжила розвивати співтовариство розробників на Q# і робить квантові обчислення доступнішими.

Microsoft розробила Q# спеціально для розробки додатків для квантових комп'ютерів. Мова програмування високого рівня оснащена вбудованою системою для кубітів, операторів та інших абстракцій.

На конференції Build 2019 у Сіетлі Microsoft офіційно відкрила вихідні ходи компіляторів і симуляторів, які входять до інструментарію Quantum Development Kit. Завдяки цьому компанія сподівається розширити співтовариство розробників та надати партнерам та стартапам нові можливості оптимізувати власні комерційні продукти, зазначається у прес-релізі компанії.

Ідея полягає в тому, щоб допомогти дослідникам та університетам, які вивчають квантові обчислення, отримати більш глибокий доступ до інструментів Microsoft для розвитку та розуміння квантових технологій.

Компілятор з відкритим вихідним кодом може допомогти початківцям розробникам квантових технологій краще зрозуміти, як писати більш ефективний код, і зменшити кількість помилок, що перешкоджають запуску їх додатків. А симулятори з відкритим кодом могли б полегшити розробникам тестування своїх квантових додатків перед запуском на комп'ютерах, які коштують дорого.

Мова Q# призначена для того, щоб поєднати традиційні концепції програмування — функції, змінні та переходи разом із середовищем розробки з квантовими обчисленнями, областю, яка досі будувала алгоритми на основі логічних вентилів. За задумом Microsoft, вибір інструментів, поряд з навчальними матеріалами та документацією дозволять відкрити квантові обчислення ширшому колу користувачів

Інші новини