+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft зберегла графічний редактор Paint у складі ОС Windows 10

Microsoft зберегла графічний редактор Paint у складі ОС Windows 10

У відповідь на критику користувачів Microsoft зберегла Paint у складі ОС Windows 10 і не стала переносити його до онлайн-магазину MS Store. Програма, якій виповнилося вже 34 роки, навіть отримає низку нових можливостей у найближчому оновленні Windows.

Корпорація Microsoft остаточно відродить графічний редактор Paint, від якого планувала повністю відмовитись в одному з чергових апдейтів для ОС Windows 10. портал MSpoweruser.

Точну дату випуску травневих оновлень, про які представники корпорації докладно розповідали у рамках щорічної конференції Build 2019, Microsoft не розкриває. Станом на 16 травня 2019 р. вони вже доступні бета-тестерам.

Зміни, внесені до Paint, не належать до розряду фундаментальних – редактор, як і раніше, характеризується набором лише базових функцій і не претендує на заміну Photoshop

Paint зберіг традиційний дизайн, але тепер можна малювати без використання мишки, тачпада або сенсорного дисплея.

У новій версії Paint малювання відбувається безпосередньо на клавіатурі – переміщувати курсор можна кнопками-стрілками, а для проведення лінії потрібно утримувати кнопку «Пробіл». Також є можливість переміщення робочого вікна програми – для цього використовуються стрілки та кнопка Ctrl.

Відомості про будь-які інші нововведення у версії Paint зі складу тестового складання травневих оновлень Windows 10 відсутні.

Вперше про намір Microsoft виключити Paint зі складу стандартних програм Windows 10 стало відомо 24 липня 2017 р. Компанія планувала видалити редактор вже в найближчому на той момент глобальному оновленні ОС, мотивуючи своє бажання тим, що програма сильно застаріла і набула великої кількості більш функціональних конкурентів, але зіткнулася з хвилею обурення з боку користувачів. Вже наступного дня, 25 липня 2017 р., вона змінила своє рішення на користь видалення Paint зі складу Windows 10, але зі збереженням його в магазині Windows Store. Це дозволило б користувачам у будь-який потрібний момент завантажити Paint на свій ПК або ноутбук на повністю безкоштовній основі.

Після виходу оновлення Windows 10 Fall Creators восени 2017 р. стало ясно, що Microsoft виконала свою обіцянку лише на третину: Paint з ОС вона не видалила, в MS Store він теж не був перенесений, зате до самого редактора була додана кнопка Product Alert, що нагадує про швидкий «переїзд» редактора в онлайн-магазин. Тим не менш, свій план Microsoft так і не реалізувала: у лютому 2019 р. вийшла тестове складання весняних оновлень Windows 10, як і раніше містить Paint, але цього разу вже без кнопки з попередженням. Наступним після цього кроком стало додавання функції малювання з клавіатури.

Все вищесказане відноситься виключно до оригінального графічного редактора Paint, що побачив світ у 1985 р. і став невід'ємною частиною віконних ОС Microsoft з моменту релізу найпершої версії Windows.

У 2016 р., через рік після виходу Windows 10, Microsoft зробила спробу вдосконалити Paint шляхом випуску його нової версії Paint 3D. Новий редактор вийшов у жовтні 2016 р. у складі складання 14800, але виявився менш функціональним у порівнянні з класичним Paint. У подальших збірках Windows 10 були присутні обидві модифікації цього програми.

Інші новини