+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft розробила нову технологію захисту ПК від зломів (Secured-core PC)

Microsoft розробила нові технології захисту ПК від зломів (Secured-core PC)

Microsoft розробила нову концепцію Secured-core PC для захисту ПК на базі Windows від зломів. За задумом Microsoft, комп'ютер буде захищений ще на рівні прошивки UEFI, що не дозволить зловмисникові впровадити в неї шкідливий код.

Secured-core PC розроблялася спільно з рядом великих американських виробників процесорів – AMD, Intel та Qualcomm, і допомогу їм у цьому надавали компанії, що випускають комп'ютери та ноутбуки – Dell HP, Lenovo та Panasonic. Згідно з описом концепції, наведеного Microsoft, Secured-core PC – це поєднання програмних та апаратних засобів захисту від запуску на ПК шкідливого коду ще до етапу завантаження Windows. Іншими словами, якщо система виявить підозрілий код або несанкціоновані зміни в UEFI, вона просто не дозволить ПК повністю завантажитись.

У рамках Secured-core PC Microsoft пропонує оснащувати комп'ютери спеціальним чіпом безпеки System Guard Secure Launch та/або сучасним процесором перерахованих виробників з інтегрованим у нього на етапі виробництва ключем перевірки цілісності прошивки UEFI. При включенні ПК модуль безпеки спільно з процесором перевірять прошивку на наявність впроваджених у неї сторонніх рядків коду і дадуть «зелене світло» завантаженню операційної системи, або повідомлять про необхідність перевірити UEFI і не допустять початку роботи Windows. Отже, на початковому етапі завантаження ПК контроль над системою повністю утримують процесор і модуль безпеки, і зловмисник, який вирішив зламати його за допомогою ін'єкції коду в прошивку, до заповітної мети не дістанеться.

Система захисту Secured-core PC запускатиметься за замовчуванням, про можливості її відключення Microsoft не повідомила. На додаток до неї, софтверна корпорація пропонує використовувати додаткову систему безпеки – Windows Hello, що активується при старті Windows 10 і необхідну для ідентифікації користувача. Її можна вимкнути у налаштуваннях операційної системи.

У перспективі Secured-core PC може стати частиною більшості нових ПК та ноутбуків, розроблених для ОС Windows. На момент публікації матеріалу таких пристроїв було порівняно небагато – як приклад Microsoft навела 10 мобільних комп'ютерів, дев'ять із яких розроблені сторонніми виробниками.

У список увійшли Lenovo ThinkPad X1 Yoga 4th Generation та ThinkPad X1 Carbon 7th Generation, Panasonic Toughbook 55, Dell Latitude 5300 2-in-1 та Latitude 7400 2-in-1, HP Elite Dragonfly, Dynabook Portege X30 Tecra X40-F та Tecra X50-F. Десятим став планшетний комп'ютер Surface Pro X for Business, анонсований Microsoft на початку жовтня 2019 р. і націлений на бізнес-користувачів.

За словами представників Microsoft, техніка сторонніх вендорів концепції Secured-core PC відповідає не на 100%. Повною мірою захист за цією технологією реалізований поки що лише у Surface Pro X for Business.

Інші новини