+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft представила перший у світі автоматизований пристрій для зберігання ДНК

Microsoft представила перший у світі автоматизований пристрій для зберігання ДНК

Microsoft представила, як стверджує компанія, перший у світі повністю автоматизований пристрій для зберігання ДНК. Прилад вартістю $10 тис., розроблений спільно з Вашингтонським університетом (University of Washington), дозволяє переводити цифрові дані в ДНК і назад.

Система була протестована на прикладі слова «Hello»: знадобилася 21 година на те, щоб перевести цей набір букв з цифрового до формату в ДНК і назад. Пристрій використовує спеціальне програмне забезпечення, яке перетворює нулі і одиниці цифрових даних в As, Cs, Gs і Ts - амінокислоти аденін, гуанін, тимін і цитозин відповідно, цегла, з яких побудовані ДНК. Після перетворення букв у генетичний код пристосування синтезувало на нього основі послідовність ДНК і зберегло в рідини.

Отримані результати, як зазначають розробники, стали ключовим кроком на шляху до перенесення технології з дослідницьких лабораторій до комерційних центрів обробки даних.

ДНК може зберігати цифрову інформацію в просторі, який на порядок менший, ніж той, який можуть забезпечити традиційні технології. У той же час, при дотриманні певних умов ДНК здатний існувати дуже довго. Раніше вчені змогли зберегти в синтезованій ДНК фотографії, відео та інші цифрові файли, а згодом витягти їх назад.

Наша кінцева мета полягає в запуску системи в експлуатацію, яка для кінцевого користувача буде дуже схожа на будь-яке інше хмарне сховище - біти відправляються в дата-центр і зберігаються там, а потім вони просто з'являються, коли клієнт хоче їх бачити. Нам потрібно було довести практичну можливість автоматизації такого процесу, — зазначає головний науковий співробітник Microsoft.

Інші новини