+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft оштрафована за підкуп чиновників, відкати та хабарі

Microsoft оштрафована за підкуп чиновників, відкати та хабарі

Microsoft заплатила $25 млн американському уряду за досудове врегулювання за підсумками розслідувань, за підсумками яких компанія була викрита у підкупі чиновників.

За повідомленням Reuters, більшість стягуваної з Microsoft суми $16,6 млн буде передана Комісії з цінних паперів і біржам США (SEC) в якості компенсації за поданими нею проти корпорації цивільним позовам.

Остальна частина $8,75 млн — це штраф, накладений на угорський підрозділ Microsoft за порушення Закону про протидію корупції за кордоном (Foreign Corrupt Practices Act — він забороняє американським компаніям використовувати підкуп як один з методів збереження і просування свого бізнесу поза рідної країни). Йдеться про вилучення незаконно отриманого прибутку ($13,8 млн) плюс близько $2,8 млн як проценти.

Розслідування, проведені SEC та Міністерством юстиції США, показали, що угорський офіс Microsoft протягом кількох років давав місцевим реселерам та дистриб'юторам великі знижки на ліцензійне програмне забезпечення. Партнери Microsoft продавали софт за розцінками, близькими до стандартних, і використали отриманий дохід для дачі хабарів працівникам уряду та укладання вигідних угод держорганів із Microsoft.

Згідно з даними Міністерства юстиції США, глава представництва Microsoft в Угорщині помилково запевняв штаб-квартиру в необхідності таких знижок.

SEC також з'ясувала, що дочірні компанії Microsoft в Саудівській Аравії та Таїланді пропонували «неналежні поїздки та подарунки» (то є хабарі) чиновникам та співробітникам недержавних компаній.

Крім того, турецький підрозділ Microsoft, як повідомив регулятор, надав «надмірну знижку» третій стороні без будь-яких ознак послуг. Цей епізод SEC не стала розглядати як хабар.

Згідно з домовленістю, Microsoft офіційно не визнаватиме свою провину, ні заперечуватиме її.

Бред Сміт написав співробітникам листа, в якому розповів, що причетних до корупції службовців було звільнено, і компанія розірвала відносини з чотирма реселлерами. Ті подали на софтверного гіганта до суду, заявивши, що припинення співробітництва порушує умови контрактів. У Microsoft заявили, що важливо «розривати всі зв'язки» з будь-якою компанією, що беруть участь у таких корупційних схемах.

Після скандалу Microsoft покращила свої антикорупційні заходи, у тому забезпечила прозорість процесу надання знижок державним клієнтам і почала використовувати штучний інтелект для виявлення потенційно незаконних продажів.

Як пише видання iTWire, це не перший випадок, коли Microsoft була викрита у сумнівних угодах у Східній Європі. Колишнього румунського міністра та трьох інших чиновників було ув'язнено за присвоєння знижок, які Microsoft надавала школам, що закуповують програмне забезпечення компанії. Держслужбовцям не просто не вдалося оскаржити вироків — їхні тюремні строки та штрафи було збільшено.

Те, що відбулося в Румунії, відноситься до системи, яка була запущена в 2003 році і яка дозволяла владі уникати відкритих тендерів на ІТ-послуги і дозволяла Microsoft продавати держзамовникам Windows-ліцензії за завищеними цінами через треті особи.

Інші новини