+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft офіційно опублікувала перші зборки переробленого браузера Edge на базі двигуна Chromium

Microsoft офіційно опублікувала перші збірки переробленого браузера Edge на базі двигуна Chromium

Microsoft випустила першу прев'ю-версію браузера Edge на движку Chromium, яку може встановити та випробувати будь-який користувач Windows 10. Надалі нові збірки будуть виходити регулярно, а також з'явиться підтримка macOS та старіших версій Windows.

Microsoft офіційно опублікувала перші збірки переробленого браузера Edge на базі двигуна Chromium. Випробувати новинку тепер може будь-який бажаючий, у той час як раніше оновлений браузер був доступний лише учасникам програми попередньої оцінки Windows 10 – Insider Preview.

Дистрибуція тестових збірок на даний момент здійснюється за допомогою двох каналів: Canary, на якому нові збірки виходять щодня, та Dev, що оновлюється щотижня. Dev-складання, як зазначається на сайті проекту, відрізняються вищим рівнем стабільності та тестуються командою розробників Microsoft. Незабаром також має з'явитися і третій канал – Beta, на якому раз на шість тижнів виходитимуть найбільш стабільні збірки оглядача.

Доступні для завантаження дистрибутиви браузера Edge призначені для 64-розрядної Windows 10. Пізніше очікується поява підтримки Windows 7, Windows 8/8.1 та macOS. Мова інтерфейсу – поки що лише англійська.

Нагадаємо, що вперше новий фірмовий браузер Microsoft опинився у вільному доступі наприкінці березня 2019 р. Версія оглядача, що потрапила в інтернет, виявила присутність в ньому деяких функцій, недоступних в оригінальному браузері на движку EdgeHTML, і показала стабільну і швидку роботу під Windows 10. Першоджерелами дистрибутива, що «втік» до мережі, стали китайські веб-ресурси.

Edge на двигун Chromium відрізняється інтерфейсом, що вписується в загальну концепцію оформлення Windows 10 - Fluent Design і в візуальному плані сильно нагадує Google Chrome.

Як і в старій версії Edge на движку EdgeHTML, на стартовому екрані може розташовуватися добірка свіжих новин з агрегатора Microsoft News, але тільки у випадку вибору «Інформаційного» (Informational) режиму відображення. Крім стрічки новин у ньому також передбачено наявність пошукового рядка.

У «Надихаючому» (Inspirational) режимі стрічка «захована», а пошуковий рядок виводиться поверх фонового зображення, яке автоматично та регулярно змінюється (джерело зображення – сервіси Bing).

Ще один альтернативний варіант компонування - "Сфокусований" (Focused) - відрізняється від попереднього відсутністю фонового малюнку.

Нарешті, «Власний» (Custom) дозволяє налаштувати зовнішній вигляд початкової сторінки на власний розсуд.

На додаток до перерахованого, користувачам доступний імпорт паролів та закладок зі старої версії Edge або Chrome, а також можливість встановлення розширень відразу з двох магазинів – Microsoft Store та Google Store, для чого в налаштуваннях браузера необхідно активувати відповідний перемикач – Allow extensions from other stores («дозволити встановлення розширень з інших джерел»).

Пошукову систему за промовчанням призначено Microsoft Bing, хоча ніщо не заважає користувачу вручну додати альтернативні варіанти у відповідному розділі налаштувань. Історія, паролі та інша інформація синхронізується через обліковий запис Microsoft.

Оригінальний Edge на власному движку Microsoft - EdgeHTML, що з'явився разом з Windows 10 у липні 2015 р., замінив собою всім відомий браузер Internet Explorer, від якого Microsoft рекомендує відмовитися всім без винятку, запозичивши у нього ряд недоліків. Зокрема, «старий» Edge працює повільніше сучасних браузерів на Chromium і оновлюється не так оперативно, що виливається в несвоєчасну інтеграцію підтримки сучасних веб-стандартів і наявність прихованих уразливостей, через які користувачі можуть, наприклад, втратити особисту інформацію. >

За офіційною версією, перехід на Chromium було здійснено задля покращення сумісності з сайтами та спрощення процесу розробки додатків. Однак, на думку одного з колишніх стажистів команди розробників Microsoft Edge, насправді рішення було прийнято тому, що Google дуже часто і непередбачено модифікувала свої веб-програми, через що в інших браузерах вони працювали з помилками.

Інші новини