+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft оголосила про формування нових експериментальних збірок Windows Insider (build 18917)

Microsoft оголосила про формування нових експериментальних збірок Windows Insider (build 18917)

Microsoft оголосила про формування нових експериментальних збірок Windows Insider (build 18917), до складу яких включений раніше анонсований прошарок WSL2 (Windows Subsystem for Linux), що забезпечує запуск виконуваних файлів Linux в Windows. Друга редакція WSL відрізняється постачанням повноцінного ядра Linux, замість емулятора на льоту, що транслює системні виклики Linux в системні виклики Windows.

Використання штатного ядра дозволяє досягти повної сумісності з Linux на рівні системних викликів та забезпечити можливість безшовного запуску у Windows контейнерів Docker, а також реалізувати підтримку файлових систем на базі механізму FUSE. У порівнянні з WSL1 у WSL2 суттєво збільшена продуктивність вводу/виводу та операцій з файловою системою. Наприклад, при розпакуванні стисненого архіву WSL2 швидше за WSL1 у 20 разів, а при виконанні операцій "git clone", "npm install", "apt update" та "apt upgrade" у 2-5 разів.

У WSL2 пропонується компонент на базі ядра Linux 4.19, який виконується в оточенні Windows за допомогою віртуальної машини, що вже застосовується в Azure. Оновлення для ядра Linux доставляються через Windows Update і тестуються в інфраструктурі безперервної інтеграції Microsoft. Усі підготовлені для інтеграції ядра з WSL зміни обіцяють опублікувати під вільною ліцензією GPLv2. Підготовлені патчі включають оптимізацію для скорочення часу запуску ядра, зменшення споживання пам'яті та залишення в ядрі мінімально необхідного набору драйверів та підсистем.

Підтримка старої версії WSL1 збережена і обидві системи можуть використовуватися пліч-о-пліч, залежно від переваг користувачів. WSL2 може бути прозорою заміною WSL1. Як і в WSL1 компоненти простору користувача встановлюються окремо і базуються на збірках різних дистрибутивів. Наприклад, для встановлення в WSL в каталозі Microsoft Store пропонуються збірки Ubuntu, Debian GNU/Linux, Kali Linux, Fedora, Alpine, SUSE і openSUSE.

Оточення виконується в окремому дисковому образі (VHD) з файловою системою ext4 і віртуальним мережним адаптером. Для взаємодії з пропонованим WSL2 ядром Linux потрібно включення в дистрибутив невеликого скрипту ініціалізації, що змінює процес завантаження. Для перемикання режимів роботи дистрибутивів запропонована нова команда "wsl --set-version", а для вибору версії WSL, що застосовується за умовчанням, команда "wsl --set-default-version".

Інші новини