+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft хоче, щоб користувачі відмовилися від паролів на ПК під керуванням Windows 10

Microsoft хоче, щоб користувачі відмовилися від паролів на ПК під керуванням Windows 10

У тестовому збиранні Windows 10 відмовилися від паролів

Microsoft хоче, щоб користувачі відмовилися від паролів на ПК під керуванням Windows 10. Раніше в корпорації відмовилися від примусової зміни паролів для корпоративних ПК, а тепер випустили тестову збірку «десятки», в якій можна включити безпарольний вхід для облікових записів Microsoft.

В якості заміни пропонується технологія розпізнавання обличчя Windows Hello, сканування відбитка пальця або PIN-код. Зрозуміло, у всіх випадках, крім останнього, будуть потрібні додаткові апаратні пристрої, на зразок камери або сканера відбитка.

Причина такого підходу насправді є цілком логічною. Користувачі лінуються запам'ятовувати різні паролі, тому використовують один і той же різних сервісах, ПК тощо. Але це серйозно б'є з безпеки систем. І навіть методи двофакторної автентифікації не завжди допомагають.

У Microsoft стверджують, що PIN-код системи Windows Hello набагато безпечніший за пароль, навіть якщо здається, що це не так. Суть у тому, що код зберігається на пристрої, а не передається онлайн, що різко знижує можливість перехоплення даних.

У числі інших методів компанія пропонує системи двофакторної аутентифікації, на кшталт SMS, програм Microsoft Authenticator, Windows Hello або навіть фізичних ключів безпеки стандарту FIDO2. Тобто у майбутньому паролі справді можуть зникнути як клас явищ.

В даний час Microsoft планує дозволити користувачам повністю видалити параметр пароля з екрана входу в Windows 10. Це також поширюється на бізнес-користувачів через Azure Active Directory, що дозволяє компаніям обходитися без пароля, використовуючи лише ключі безпеки, програми для автентифікації або Windows Hello. Ця можливість, як очікується, з'явиться навесні наступного року, коли вийде релізне складання.

Інші новини