+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft виправила вразливість у антивірусних інструментах Malware Protection Engine

Корпорація Microsoft виправила у своїх антивірусних інструментах уразливість, яку вперше виявила розвідка Великобританії.

Критична проблема в Malware Protection Engine.

Microsoft випускає оновлення для всіх своїх продуктів на базі Malware Protection Engine - власного антивірусного двигуна Microsoft. Це оновлення усуває критичну вразливість, яку раніше виявили експерти Національного центру кібербезпеки Великобританії, офіційного органу, який займається питаннями кібербезпеки та розвідки.

Уразливість CVE-2017-11937 допускає віддалений запуск довільного коду. Для цього зловмисникам потрібно буде сформувати спеціальний файл і забезпечити до нього спробу доступу з комп'ютера потенційної жертви.

При перевірці такого файлу Microsoft Malware Protection Engine робить помилку, що викликає збій у пам'яті, з за допомогою якого можна зробити запуск шкідливого коду в контексті системного облікового запису LocalSystem, що має великі привілеї, і захопити контроль над усім Windows-ПК.

Після цього зловмисник може встановлювати програми, переглядати, змінювати або видаляти дані та створювати нові облікові записи в системі.

Атака за замовчуванням

Шкідливий код можна надіслати через поштове повідомлення, через IM або інтегрувати в сайт, який має відвідати жертва; все це піддається перевірці антивірусним двигуном Microsoft за умовчанням. Отже, за умовчанням виникають умови для експлуатації вразливості.

Malware Protection Engine входить до таких розробок Microsoft як Windows Defender, Microsoft Security Essentials, Microsoft Endpoint Protection та Windows Intune Endpoint Protection - на всіх версіях операційної системи, починаючи з Windows 7.

Оновлення Microsoft Malware Protection Engine встановлюються автоматично, що означає, що не отримати їх можна тільки за умови однозначного блокування оновлень MMPE (або відсутності підключення до Мережі).

Наразі невідомі випадки зловмисної експлуатації вразливості в Malware Protection Engine, проте оновлення рекомендується встановити якнайшвидше.

Інші новини