+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft готується відмовитись від плиткового інтерфейсу в меню Пуск

Microsoft готується відмовитися від плиткового інтерфейсу в меню Пуск

Microsoft готується відмовитись від плиткового інтерфейсу в меню «Пуск». У свіжому оновленні стартове меню повністю змінило вигляд, проте до класичного вигляду в стилі Windows 7 і Windows XP так і не повернулося.

Корпорація Microsoft випадково розсекретила зовнішній вигляд оновленого меню «Пуск», у якому немає «живих» плиток. Вона, за інформацією The Verge, допустила витік альфа-версії одного з майбутніх оновлень ОС Windows 10 з індексом 18947, призначеного для закритого тестування, і завантажити апдейт змогли всі учасники програми Insider Preview. Якщо судити по скріншотах, то концепція плиток загалом збереглася, зазнавши лише певних змін.

Фірмові «живі» плитки вперше з'явилися ще в Windows 8 у складі нового інтерфейсу Metro UI та викликали шквал обурення з боку користувачів. Про те, що Microsoft планує позбутися їх, стало відомо в січні 2019 р., проте на той момент інсайдери висловлювали припущення, що «Пуск» повернеться до свого класичного вигляду в стилі Windows 7 і більш ранніх версій ОС.

У новій версії меню «Пуск» Microsoft замінила анімовані плитки на статичні піктограми програм та програм з прозорим фоном. Саме меню при цьому анітрохи не зменшилось у розмірах – як видно на скріншоті, воно, як і раніше, займає половину екрану. Інсайдери, які вже випробували нове меню, не уточнили, чи система дозволяє зменшувати габарити іконок.

У новому «Пуску» не виявились звичні папки, у тому числі «Стандартні», «Службові» та ін., натомість з'явилася окрема графа з пропозиціями - ймовірно, в неї будуть потрапляти програми, що найчастіше запускаються. Аналогічна функція є й у класичному «Пусці».

У версії інтерфейсу Windows 10 для планшетних комп'ютерів «Пуск» теж змінився, але, на відміну від настільної модифікації, тут він займає значно менше місця на робочому столі – розміри іконок додатків зменшилися при збереженні габаритів бічних піктограм.

Інші новини

Найкраща ціна