+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft анонсувала безкоштовне програмне забезпечення ElectionGuard для захисту виборів від хакерських зломів та спроб вплинути на результати голосування

Microsoft анонсувала безкоштовне програмне забезпечення ElectionGuard для захисту виборів від хакерських зломів та спроб вплинути на результати голосування

Microsoft анонсувала безкоштовне програмне забезпечення ElectionGuard, яке покликане захищати проведення виборів від хакерських зломів та спроб вплинути на результати голосування.

За задумом розробників, ElectionGuard дозволить проводити наскрізну оцінку результатів голосування, а будь-який учасник виборів зможе перевірити, чи правильно підрахували його голос.

У Microsoft наголосили, що створений софт не призначений ні для заміни паперових бюлетенів, ні систем електронного голосування. Рішення має лише доповнювати та вдосконалювати існуючі системи підрахунку голосів.

ElectionGuard може бути використаний як для роботи з оптичним сканером паперових бюлетенів, так і для "ручного" обліку бюлетенів, пояснив старший криптограф Microsoft Research.

Microsoft планує розпочати публічне тестування ElectionGuard влітку 2019 року. Очікується, що технологія може знайти застосування під час 59 президентських виборів у США 3 листопада 2020 року.

Деякі постачальники обладнання для виборів на території США вже виявили готовність ознайомитися з функціональністю програми, не виключаючи можливості її застосування на практиці. Головним партнером Microsoft з розробки проекту є американська компанія Galois, яка раніше брала участь у створенні захищеної системи голосування на замовлення дослідницького підрозділу Пентагону DARPA.

Раніше Міністерство внутрішньої безпеки США повідомляло про зростання кібератак на американську виборчу інфраструктуру в 2018 році. У доповіді одного з відділень відомства говорилося, що атаки проводяться невідомими хакерами "на регулярній основі" з "різними цілями". Зокрема, вони спрямовані на крадіжку конфіденційних відомостей та «підрив довіри до виборів»

Інші новини