+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft перевірить держоргани України щодо використання піратського ПЗ

Домовленості про аудит було досягнуто під час зустрічі генерального директора Microsoft Стіва Баллмера з українським урядом, у тому числі з представниками МВС. За словами генерального директора "Майкрософт Україна" Еріка Франке, міністр внутрішніх справ України пообіцяв, що його відомство першим повністю перейде на використання легального програмного забезпечення.

Перевірка програмного забезпечення, встановленого на комп'ютерах урядових органів, розпочнеться вже в вересні та завершиться до кінця року. Майкрософт планує провести аудит, повністю покладаючись на свої матеріальні ресурси. Крім того, компанія обіцяла безкоштовно організувати освітній курс щодо поводження з ліцензійним софтом.

За даними IDC, рівень піратства в Україні в 2007 році становив 84%, що лише на 1% менше, ніж у попередньому році. Така статистика не влаштовує виробників програмне забезпечення, зокрема Microsoft. Довірена особа об'єднання Business Software Alliance в Україні Владислав Шаповал припустив, що з урахуванням масштабів управлінського апарату, а також відсутності програми легалізації, що реально працює, рівень використання в державному сегменті неліцензійного програмного забезпечення мало відрізняється від загальноукраїнського.

Попередній аудит, На думку Шаповала, може допомогти легалізації використовуваних програм, оскільки за підсумками перевірки організації зможуть спланувати кошторис легалізації, що особливо важливо для структур, що фінансуються з держбюджету. Саме у відсутності належного бюджетного фінансування і бачить представник Business Software Alliance основну причину високих показників неліцензійного програмного забезпечення, що використовується в держсекторі України.

Інші новини

Найкраща ціна