+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft підтримала розробку відкритого веб-сервера Apache

Корпорація Microsoft зробила ще один крок назустріч спільноті open source, підтримавши організацію Apache Software Foundation, що займається розробкою популярного веб-сервера Apache.

Як повідомляє NetworkWorld, софтверний гігант виділив на потреби Apache сто тисяч доларів, ставши при цьому платиновим спонсором проекту. На даний момент статус платинових спонсорів організації Apache Software Foundation мають тільки дві компанії - Google і Yahoo, основні конкуренти Microsoft у сфері інтернет-пошуку. Крім фінансової підтримки, корпорація Microsoft передала розробникам Apache свій програмний код, що дозволяє розширити можливості ADOdb - бібліотеки абстрактних класів, написаних на PHP і Python. Ця бібліотека дозволяє створювати програми максимально правильно з точки зору концептуального підходу до роботи з базами даних.

Крім того, Microsoft перевела близько ста своїх протоколів до категорії Open Specification Promise. Це означає, що сторонні розробники можуть використовувати дані протоколи, не побоюючись судових позовів зі звинуваченнями у порушенні патентів Microsoft.

Відповідно до статистики Netcaft за червень поточного року, Apache є найпоширенішим серверним програмним забезпеченням у Мережі. Минулого місяця на частку цього веб-сервера припадало близько 49% відповідного сегменту ринку (майже 85 мільйонів сайтів). Друге місце за популярністю займають програмні платформи Microsoft - 35,4% (61 мільйон сайтів).

Інші новини