+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft змінює стратегію продажу Windows

Microsoft займеться активним просуванням лише двох версій Windows 7 - Home Premium і Professional для домашніх та бізнес-користувачів відповідно. На інші чотири версії компанія не витрачатиме суттєві маркетингові ресурси. У Microsoft впевнені, що Home Premium та Professional задовольнять потреби більшості користувачів у світі, яких налічується понад мільярд.

Версія Home Premium запропонує вичерпні можливості для роботи та розваг, тоді Professional підійде, швидше, малим підприємствам. Її можна поставити і на домашній комп'ютер, якщо користувач працює адміністратором або висуває підвищені вимоги до конфіденційності та збереження даних. Таким чином, логічним є перехід з Windows Vista Business на Windows 7 Professional.

Окрім Home Premium і Professional будуть існувати ще чотири версії – це Home Basic, Enterprise, Ultimate та Starter Edition. Home Basic буде поширюватися в основному в країнах, що розвиваються, замінивши редакцію Starter. Starter Edition встановлюватиметься на комп'ютери "з обмеженими апаратними можливостями". Тут маються на увазі, звичайно, нетбуки. Starter Edition не підтримуватиме DVD і заборонить запуск одночасно більше трьох програм. Директор з продажу Windows Майк Йабарра (Mike Ybarra) вважає, що це не внесе будь-яких труднощів для тих, хто купує комп'ютер уперше. Його думка суперечить статистиці, за якою лише 11% розглядають нетбук як основний, тобто перший комп'ютер.

Наполегливий у боротьбі з монополіями Євросоюз отримає спеціальні версії системи з маркуванням N. У них не буде медіаплеєра. Раніше такі комплектації вже випускалися – по дві штуки для XP та Vista. Скільки редакцій будуть цього разу, Microsoft не повідомляють.

Важливою особливістю нового набору стане чітка ієрархія, яка не дотримувалася раніше. Кожна старша версія включатиме всі можливості попередньої. Так, Enterprise для великих підприємств успадкує всі можливості Professional, а Ultimate для просунутих користувачів - Home Premium. Редакції Media Center Edition, як це було з Windows XP, не будуть випускатися - функції медіацентру інтегрують у всі системи, починаючи Home Premium і закінчуючи Enterprise. Версію Ultimate передбачалося виключити, але вендори використовують її для позиціонування комп'ютерів (ігрові, для ентузіастів тощо). Передбачається також, що Ultimate буде популярною серед корпоративних замовників, оскільки не пов'язує їх багаторічними зобов'язаннями, як це робить Enterprise.

На думку користувачів, нова схема, коли основний акцент буде зроблено на двох ключових версіях, суттєво спростить вибір покупців. Як ідеальний приклад вони ставлять Apple Mac OS X, яка випускається в єдиній версії і повністю виключає плутанину. На думку аналітика Directions on Microsoft Метта Розофа (Matt Rosoff), стратегія Microsoft з точки зору виробника ПЗ вірна. Незважаючи на те, що вибір покупців спроститься, корпоративним клієнтам експерт радить уважніше ставитись до вибору між Professional, Enterprise та Ultimate.

DVD-диск із системою буде включати всі версії, і користувач зможе у будь-який момент заплатити за функціональне оновлення і зробити його самостійно "протягом хвилин". Крім того, буде запропоновано можливість апгрейду Windows XP до Windows 7. Щоправда, апгрейд у разі передбачає апгрейд ліцензії, а чи не програмного забезпечення. "Користувачі XP зможуть купити перехідну ліцензію, але їм доведеться встановити нову систему не поверх, а замість існуючої", - повідомили в Microsoft.

За словами експертів, оновлення через одну версію із збереженням усіх налаштувань та встановлених програм було б технічно складним для розробників. "В результаті складно торкнуться користувачів, - каже колишній аналітик Jupiter Research Майкл Гатенберг (Michael Gartenberg). - Потрібно буде перенести особисті документи, зберегти налаштування, а потім перевстановити весь софт. Для багатьох це стане справжньою перешкодою" . Корпорація обіцяє просити процедуру, випустивши інструкції та спеціальні засоби, але більше про них невідомо. Нагадаємо, що реліз Windows 7 очікується на початку 2010 р.

Інші новини