+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

McKinsey: блокчейн може вбити податкову та медичну системи

McKinsey: блокчейн може вбити податкову та медичну системи

Старший співробітник консалтингової компанії McKinsey і експерт Business 5.0 Джон Строу (John Straw) заявив, що блокчейн може убити податкову та медичну системи Британії. З цим прогнозом Строу виступив від імені McKinsey та IBM на нещодавньому заході Computing Cloud and Infrastructure Live, присвяченому моделі Business 5.0.

За словами Строу, якщо масштабована фінансова система, заснована на блокчейн-технологіях, таких як Ethereum, набуде достатньої популярності, то більша частина індустрії фінансових послуг стане неактуальною, що призведе не тільки до краху лондонського Сіті, але й до руйнування тих систем , які існують завдяки одержуваним звідти податкам.

Припустимо, хтось насправді розробить чинну однорангову [фінансову] блокчейн-систему. Якщо така система кредитування виявиться реально масштабованою, нам більше не знадобляться банки. А без банків не будуть потрібні і центральні клірингові центри, і вся бізнес-модель лондонського Сіті звалиться. Питання - хто ж тоді платитиме податки?

За словами бухгалтерів PwC, податки із сектора фінансових послуг Великобританії, які в основному базуються в Лондоні, становили близько £75 млрд у 2017-18 роках. Ця частка становить трохи менше 60% від бюджету в £130 млрд, який було виділено на охорону здоров'я і соціальну допомогу в тому ж фінансовому році.

Строу попереджає, що зниження податкових надходжень унаслідок втрати банківської індустрії буде не єдиною проблемою. Втрата лондонського Сіті загострить торговельний дефіцит ще й тому, що фінансові послуги перестануть генерувати значний прибуток під час торгівлі. Великобританії з рештою світу.

Крім того, додав Строу, анонімні платежі сприятимуть ухиленню від сплати державних податків. Якщо платежі будуть абсолютно анонімними, то навряд чи платники податків просто змінять традиційні фінансові послуги на блокчейн-партнерів. Тому Строу підтримує заклики Франції і Німеччини заборонити глобальні проекти з криптовалютою.

Блокчейн робить транзакції невидимими для платника податків. Ось чому Франція та Німеччина заборонили Libra [пропоновану компанією Facebook криптовалюту], і ці обмеження цілком справедливі, - зазначив Строу. - Блокчейн багато в чому можна назвати «вбивцею демократії»

Не не так сумно, зазначає Строу — наприклад, блокчейн-технології можна успішно використовувати для створення обов'язкових «розумних контрактів». Він пояснив, що можливість проводити швидкі автоматизовані транзакції за одночасного скорочення потреб у таких послугах, як умовне депонування та юристи, є величезною перевагою. Строу зазначає, що «розумні контракти» можуть стати одним із наріжних каменів моделі Business 5.0.

Незважаючи на це, десятки банків та фінансових установ у всьому світі досліджують можливе застосування блокчейн-технологій, не збираючись здаватися без боротьби. Так, лондонський Сіті вживає заходів, щоб створити нову бізнес-модель, перш ніж криптовалюти та блокчейн зможуть зруйнувати стару, поховавши не тільки всю банківську індустрію, а й податкову систему, а також охорону здоров'я Великобританії. Втім, глава Facebook Марк Цукерберг вважає, що фінансова індустрія давно перебуває в стані стагнації і потребує створення міцної цифрової інфраструктури для підтримки інновацій, тому протистояння нової та старої моделі може підштовхнути давно необхідний розвиток системи

Інші новини